خبرگزاری علم و فناوری

تندروی تا مرز ۸۰ درصدی در مسیر محرومیت زدایی

معاون مشارکت های مردمی اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: با تدابیری که در چند سال گذشته اندیشیده شده، میزان کمک به محرومان از محل زکات از حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد به ۸۰ درصد افزایش یافته است.

معاون مشارکت های مردمی اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بیشتر زکات دهندگان مایل هستند زکات در منطقه خودشان هزینه شود و ما در کمیته امداد مسئولیت دبیرخانه زکات و ثبت و ضبط میزان زکات پرداختی را برعهده داریم.


 به گفته «اکبریانی»، با تدابیری که در چند سال گذشته اندیشیده شده، میزان کمک به محرومان از محل زکات از حدود 10 تا 12 درصد به 80 درصد افزایش یافته است.

 

اکبریانی افزود: 9 میلیارد و 800 میلیون تومان زکات در 6 ماه نخست امسال پرداخت شده است. وی میزان زکات پرداخت شده توسط مردم مومن خراسان شمالی به شوراهای زکات مستقر در روستاها و شهرهای استان طی 6 ماه نخست سال گذشته را که توسط دبیرخانه زکات مستقر در کمیته امداد امام ره ثبت گردیده 8 میلیارد و 300 میلیون تومان ذکر کرد.


وی ادامه داد: این مقدار زکات توسط شوراهای زکات و برای رفع مشکلات نیازمندان و ساخت پروژه های عام المنفعه محلی هزینه شده است و امیدواریم مردم خیر استان هرگونه وجهی را که بعنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت می کنند به اطلاع شوراهای زکات و یا دبیرخانه زکات مستقر در این نهاد اعلام نمایند تا بدین ترتیب آمار واقعی زکات دهندگان معزز استان مشخص شود زیرا ما اعتقاد داریم که مردم بزرگوار استان ظرفیت زیادی در این خصوص دارند که تاکنون ثبت نشده است

زمان انتشار: سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹:۰۵

شناسه خبر: 82931

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب