رشد ۳۰ درصدی تجارت الکترونیک در کشور/ مدیران توجه خبرگزاری علم و فناوری - رشد ۳۰ درصدی تجارت الکترونیک در کشور/ مدیران توجه ویژه ای به آی تی سی داشته باشند
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور مطرح کرد

رشد ۳۰ درصدی تجارت الکترونیک در کشور/ مدیران توجه ویژه ای به آی تی سی داشته باشند

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: تجارت الکترونیک در سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته و به بیش از ۲۰۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، فناوری اطلاعات یاICT  عبارتی کلی در برگیرندهٔ تمام فناوری ‌های پیشرفتهٔ نحوهٔ ارتباط و انتقال داده‌ ها در سامانه‌ های ارتباطی است.

این سامانه می‌ تواند یک شبکهٔ مخابراتی، چندین کامپیوتر مرتبط با هم و متصل به شبکهٔ مخابراتی، اینترنت و همچنین برنامه‌ های استفاده شده در آن‌ ها باشد.

در همین ارتباط محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور توضیحاتی ارائه داد و درباره این فناوری مطالبی را بیان کرد.

نمایشگاه خوزستان یکی از بزرگ ترین نمایشگاه های الکامپ کشور است

وی اظهار کرد: استان خوزستان فرصت، ظرفیت و استعدادهای زیادی در زمینهٔ رشد و توسعه ICT   آی سی تی یا فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در ادامه سخنان خود بیان کرد: فناوری اطلاعات و ارتباطات بدون شک تحولات گسترده ای را در تمامی عرصه های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال دارد.

اثنی عشری تصریح کرد: تأثیر آی تی سی بر جوامع بشری به گونه ای خواهد بود که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است.

وی در ادامه عنوان کرد: طبق گزارش های ارائه شده، رشد اقتصادی در سال  1397 حدود منفی 4.6 بوده و فناوری اطلاعات و ارتباطات مثبت 6 درصد بوده است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه الکامپ خوزستان خاطرنشان کرد: در استان های اصفهان، گیلان، البرز و فارس نمایشگاه های الکامپ برگزار شده است، ولی نمایشگاه الکامپ خوزستان یکی از بزرگ ترین نمایشگاه های الکامپ کشور است.

اثنی عشری اضافه کرد: تجارت الکترونیک در سال گذشته 30 درصد رشد داشته و به بیش از 208 هزار میلیارد تومان رسیده است.

نظام صنفی رایانه ای کشور 17 هزار عضو دارد

وی با اشاره اینکه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور یک تشکل صنفی بخش خصوصی است، یادآور شد: یک برنامه راهبردی بیستون تهیه کردیم که تصمیم داریم تا سال 1401 اندازه بازار را دو برابر کنیم که این برنامه 20 شاخص دارند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در ادامه گفت: در بخش استارت آپ ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح نوآفرین را داریم که پلت فرم آن ها با کمک شرکت فن آپ بالا آمده و ساماندهی و حمایت استارتاپ ها را انجام می دهیم.

اثنی عشری تاکید کرد: هم اکنون بیشترین رشد الکام استارز را در کشور شاهد هستیم چرا که در سال های قبل 200 متر بوده و امسال به بیش از 6 هزار متر رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: از سال 1360 بعد از انقلاب که آخرین شرکت های خارجی از ایران رفتند هیچ وقت شرکت های خارجی در زمینهٔ آی سی تی حضور مستقیمی در کشور نداشتند و تمام فناوری های این حوزه تولید ملی و شرکت های کشور هستند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بیان کرد: سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در سراسر ایران 17 هزار عضو دارد که شامل شرکت ها، فروشگاه ها و مشاوران هستند.

اثنی عشری با تاکید بر این نکته که در خوزستان مدیران توجه ویژه ای به آی تی سی داشته باشند، تصریح کرد: چون دوره انقلاب صنعتی چهارم با دوره و نسل صنایع سنتی اگر از آی تی استفاده نکنند به زودی تمام می شود که این مسئله نیازمند نگاه ویژه مدیران استان است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 83183

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب