در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد؛

اهمیت سواد رسانه ای، علمی وعقیدتی برای نسل های آینده

سرمایه گذاری سواد رسانه ای، علمی وعقیدتی برای نسل های آینده قبل از ورود به دانشگاه امری واجب وضروری است.

مسئول فضای مجازی و رسانه ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز ضمن معرفی دوره علمی تفریحی فیلسوفک گفت : نسل جدید نسلی است که با برخی مباحث رسانه ای جدید مثل انیمیشن و فیلم ها و تصاویر مختلف روبرو شده است  که اکثرا الهام گرفته از دنیای غرب است و تلاش ما واکسینه کردن این نسل نسبت به تهدیدهای فضای مجازی می باشد .

قاسم محمدی افزود : ما نمی‌توانیم جلوی جریان وسیع رسانه ای که به سمت قشر نوجوان و جوان گسیل می‌شود را بگیریم اما می‌توانیم جهت واکسینه کردن این مخاطبان، قواعدی را با سبک اسلامی و شیوه های تربیتی جدید به آن ها آموزش دهیم .

وی همچنین استفاده از توان دانشجویان جهت آموزش سواد رسانه در سطح علمی بالا اما با مخاطبین کم سن و سال را از مزایای این طرح آموزشی عنوان کرد وگفت : این دوره مختص به همین تعداد جلسات محدود نخواهد بود .

این طرح پودمانی و دوره ای است که بطور جامع نگاه تربیتی، رشد وکادر سازی و نگاه رسانه ای را با هم تلفیق نموده است و محمدی همچنین با توجه به حجم وگستردگی بستر رسانه در حوزه های، مختلف، کودک، نوجوان و جوان تاکید کرد که باید اکثر کارهای تولیدی در بستر رسانه منتقل شود زیرا زبان رسانه زبانی است که در داخل وخارج کشور بستر انتقال پیام است وبه عنوان ابزار رشد و توسعه محسوب می‌شود .

 

گفتگو از سیده فاطمه حسینی

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 83190

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب