جشن سی امین سال تاسیس دبیرستان شهید دستغیب شیراز

همزمان با ۱۳ آبان و روز دانش آموز جشن سی سالگی دبیرستان شهید دستغیب شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز؛ همزمان با 13 آبان و روز دانش آموز جشن سی سالگی دبیرستان شهید دستغیب شیراز برگزار شد.

 

دبیرستان دستغیب و سی سال درخشان

دبیرستان شهید دستغیب شیراز در سال ۱۳۶۸ تأسیس و با ۹ نفر دانش آموز در رشته تجربی و ۲۱ نفر در رشته ریاضی فعالیت های آموزشی خود را شروع کرده و با جذب دانش آموزان در ادامه سیر تحصیلی افتخارات خود را در عرصه های علمی و المپیادها در سطح کشوری و جهانی رقم زده است که همگی مایه مباهات بوده است. با رشد و تکامل این مرکز آموزشی کسب رتبه های برتر کنکور و مدال های رنگین المپیادها جز لاینفک افتخار آفرینی در تمامی سالهای تحصیلی بوده است. 

قابل ذکر است که مجموع دانش آموزان فارغ التحصیل این مرکز تا سال تحصیلی ۹۸-۹۷ ، ۲۲۸۵ نفر دانش آموز میباشد. همزمان با روز دانش آموز ، جشن سی امین سال تأسیس این مرکز با حضور مسئولین محترم آموزش و پرورش استان، ناحیه، مدیران، دبیران، برخی ادارات، اولیاء و دانش آموزان نیز برگزار گردید.

سی سال افتخار آفرینی با دهها رتبه تک رقمی در کنکور سراسری بیش از ۱۵۰ مدال رنگارنگ المپیاد کشوری و ۲۵ مدال المپیاد جهانی همراه بوده است که همگی حاصل برنامه ریزی ، همت و خلاقیت تیم آموزشی این استان و اساتید فرهیخته و فرزانه می باشد.

 

تعلق به وطن تعلق خاطر به ملت و خاک این مرز و بوم باید در بین نخبگان با یک برنامه ریزی دقیق سیاسی ،اجتماعی تقویت شود

 به گزارش خبرنگار علم و فناوری همزمان با روز دانش آموز جشن سی سالگی (30سال افتخار) مرکز آموزشی سمپاد شهید دستغیب با حضوردکتر نجفی مدیرکل آموزش و پرورش فارس و اعضای شورای معاونین اداره کل ،همچنین دکتر پرنیان مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش ناحیه ۲ جمعی از مدیران استانی و تنی چند از اعضای شورای با همراهی مدیران سابق آموزشگاه شهید دستغیب و تعدادی از مدیران مدارس سمپاد و همکاران آموزشگاه شهید دستغیب  در سالن مرکز رفاهی جهاد دانشگاهی برگزار شد.

دکتر نجفی مدیر کل آموزش و پرورش فارس ضمن تبریک ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی با گرامیداشت یاد و خاطره ۳۶ هزار شهید دانش آموز گفت: دانش آموزان شهید سند افتخار مملکت هستند زیرا این عزیزان میز و نیمکت ها را رها کردند و جان خود را در راه مملکت فدا کردند به جرات می توان گفت که آنها نخبه بودند چون مسیر را انتخاب کرده بودند و مسیر را خوب شناخته بودند و هدف را به خوبی دنبال کردند تا به سر منزل مقصود رسیدند.

وی درادامه با ذکر مثال از یک شهید نخبه که در زندگی متحمل سختی‌های زیادی شده بود گفت ما باید حق مطلب را خوب ادا کنیم و با شناخت کامل از شهدای نخبه در ارتقاء سطح تربیتی خودمان در جامعه تلاش کنیم و دستاورد این تلاش را به جامعه و مملکت مان هدیه دهیم.

دکتر نجفی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با عنوان جمله‌ای از سخنان مقام معظم رهبری گفت: همانطور که مقام معظم رهبری گفتند نخبگان یک مملکت هدایای نفیس الهی هستند که پروردگار به یک ملت ارزانی کرده است پس باید قدر نخبگان خودمان را بدانیم زیرانخبگان پرچم استقلال و عدم وابستگی یک ملت هستند.نخبگان ما با قطع زنجیره وابستگی به بیگانگان و باز کردن گره های مشکلات کارهای بزرگی را برای ما رقم میزند پس باید قدر آن ها را دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت نخبه پروری در مجموعه ارزشمند سمپاد اشاره کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند سمپاد باید بماند ما امروز امید به آینده طلایی در آموزش و پرورش را در مجموعه سمپاد جستجو میکنیم طبیعی است که وقتی مجموعه ای ارزشمند و گرانبها نزد یک ملت است دشمنان در صدد ضربه زدن به آن هستند.

وی ادامه داد: دشمنان برای استعدادهای برتر نقشه‌ها دارند ما باید تعلق خاطر به وطن تعلق خاطر به ملت و خاک این مرز و بوم را با یک برنامه‌ریزی دقیق و صحیح سیاسی اجتماعی در بین نخبگان تقویت کنیم.

 باید قدر نخبه ها را بدانیم و آینده این آب و خاک را با برنامه‌ریزی منسجم از سوی نخبگان به بهترین شکل ممکن بسازیم.

دکتر نجفی ادامه داد: مجموعه سمپاد ویترین افتخارات آموزش و پرورش است. کسب رتبه های برتر کنکور و مدال‌های رنگارنگ المپیاد جهانی توسط دانش آموزان که خود باعث قرار گرفتن فارس بر قله افتخارات علمی شده است  گواهی است بر ارزشمند بودن این مجموعه پرتوان و گرانبها که مطمئناً در آینده حرف ها و توانایی های خود را به بهترین شکل ممکن بهتر از قبل  به نمایش خواهند گذاشت.

دکتر نجفی در پایان یک بار دیگر ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این مراسم با تبریک سی‌امین سال تاسیس این مجموعه منظم علمی و پرتوان از راه اندازی خانه المپیاد و برگزاری با شکوه جشنواره خوارزمی و برنامه‌های مختلف علمی در آموزش و پرورش خبر داد و گفت امیدوارم مجموعه تلاش ها باعث تقویت مدارس سمپاد و پرورش نخبه های گرانقدر در ایران اسلامی شود.

 

در مدارس ما خصوصاً مدارس سمپاد نگاه صرف آموزش نیست و ساحت های تربیتی در اولویت هستند

دکتر پرنیان مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز ضمن تبریک ۱۳ آبان  روز دانش آموزو روز تسخیر لانه جاسوسی و تبریک جشن ۳۰ سالگی تاسیس مرکز آموزشی سمپاد شهید دستغیب و تشکر از حضور باشکوه مسولین و میهمانان استانی همچنین  شرکت پر رنگ دانش آموزان در این مراسم گفت: اگر امروز این مرکز شاهد موفقیت های چشمگیر در زمینه های علمی ؛ تربیتی ؛ ورزشی و پژوهشی است بی شک مرهون تلاش ها و زحمات عزیزانی است که از بدو تاسیس این مرکز تا به امروز با برنامه ریزی های دقیق و همکاری های مجموعه آموزش در اداره این افتخارات بزرگ را رقم زده اند. و ما موظفیم  بر اساس آموزه های دینی از این عزیزان قدردانی کنیم.

وی ادامه داد دو موضوع در مدارس سمپاد همیشه مد نظر ما و در اولویت بوده است اولویت اول تربیت دانش آموزانی است که مسئولیت های تاثیر گذار را در آینده باید در کشور به عهده بگیرند و این به دست نمی آید مگر اینکه به همه ساحت های تربیتی در تمامی مدارس خاص مدارس سمپاد توجه ویژه شود و با برنامه ریزی دقیق تمام ساحت های تربیتی به بهترین شکل ممکن اجرا گردد.

این چهره فرهنگی عنوان کرد: نگاه به این مراکزصرف آموزش نیست و ساحت های تربیتی در اولویت هستند و دانش آموزان در همه زمینه ها همانطور که امروز شاهد هستیم موفق بودند و مقام‌های برتر را در تمامی زمینه های آموزشی پرورشی ورزشی و پژوهشی کسب کرده اند.

پرنیان در موضوع دوم با اشاره به بسترسازی مناسب برای دانش آموزان در زمان تحصیل گفت باید بستر مناسب برای دانش آموزان فراهم شود اما این بستر سازی   باید با مطالعه و برنامه ریزی دقیق و صحیح باشد که که بازخورد آن در گره گشایی از مشکلات جامعه خود را به بهترین شکل ممکن مثبت و ارزشمند نشان دهد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز در پایان ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مدارس در این مراسم برای آنان آرزوی توفیق و سلامتی را از درگاه احدیت خواهان و خواستار شد.

 

تجلیل ها و تقدیرها

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در شیراز؛ محمدصادق بهروز مدیر آموزشگاه شهید دستغیب هم ضمن عرض خوش آمد به میهمانان و تقدیر و تشکر از زحمات همکاران در برپایی این برنامه همچنین تبریک یوم الله ۱۳ آبان در سخنانی کوتاه ضمن اشاره به تاریخچه آموزشگاه شهید دستغیب و کسب مقام ها و افتخارات برتر در چند سال اخیر و تشکر ویژه از مدیران سابق آموزشگاه شهید دستغیب برای همه عزیزان در سال تحصیلی جدید آرزوی توفیق و سلامتی کرد و گفت امیدوارم بتوانیم با برنامه ریزی دقیق و صحیح در پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی به بهترین شکل ممکن گام برداریم تا بتوانیم روزهایی طلایی تر از قبل را در این مرکز رقم بزنیم و این  مهم به دست نخواهد آمد مگر با حمایت های مسئولین و زحمات معلمین ،همراهی اولیاو پشتکار دانش‌آموزان  که آیندگان این مرز و بوم هستند.

در پایان مراسم به رسم قدردانی و پاسداشت زحمات از مدیران سالهای گذشته و برترین های سال تحصیلی گذشته در عرصه های کنکور، المپیاد، مسابقات ورزشی و فرهنگی هنری تجلیل بعمل آمد.

فرهنگ امیری رتبه 3 کنکور تجربی 98 و همچنین امير محمد مارشال پير غيبي دارنده مدال نقره المپیاد جهانی نجوم از دانش آموزان ممتاز این دبیرستان نیز بوده اند.

لازم به ذکر است از سال 94 تاکنون جناب آقای محمد صادق بهروز بعنوان مسئول مدیریت آموزشگاه شهید دستغیب ایفای نقش نموده و تاثیر فراوانی در استعدادیابی، هدایت مناسب و موفقیت دانش آموزان نخبه شهر شیراز داشته اند.

 

خبرنگار: سامان معرف

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴:۴۹

شناسه خبر: 83199

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب