بازدید فرمانده ناحیه سپاه بقیه الله (عج) از شرکت های دانش بنیان؛

زمینه فعالیت بیشتر شرکت های دانش بنیان فراهم شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بقیه الله (عج) شیراز و مدیر علمی این ناحیه از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری فارس بازدید به عمل آوردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛  پارك‌های علم وفناوری به عنوان بخشي از زير ساخت‌ نوآوري در كشورها، علاوه بر این که محیطی مناسب برای توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان هستند، تأثیر مهمی نیز بر رقابت‌پذیری اقتصادی کشورها دارند. پارک‌ها با اسامی مختلف مانند پارک علمی، پارک فناوری، تکنوپولیس، پارک تحقیقاتی، پارک صنعتی، منطقه نوآوری و دیگر نام‌ها، ابزار سیاست‌هایی هستند که هدف عمومی آن‌ها تسهیل و بهبود همکاری و انتقال فناوری، به ویژه بین بنگاههای اقتصادی و پدیدآورندگان دانش مانند دانشگاه‌ها و نهادهای پژوهشی است.

 

پارک علم و فناوری فارس در شهریور ماه ١٣٨١ با استناد به مصوبۀ شورای عالی گسترش آموزش عالی، به منظور ایجاد زیر ساخت‌های مناسب، برای توسعۀ فناوری تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد.

 

رسالت راهبردى پارك علم و فناورى فارس، کارآفرینى و توسعۀ فناورى، به ویژه توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها از طریق ایجاد شرکت‌هاى کوچک و متوسط و حمایت ازآن‌ها تا تجارى کردن نوآورى‌ها است. پارك علم و فناورى فارس با سه مرکز رشد تخصصى، یک مر کز رشد فناورى جامع، هفت مرکز رشد اقمارى و نوآورى و صندوق غیر دولتى پژوهش وفناورى فارس، تلاش دارد تا محیطى مناسب براى استقرار و حضور حرفه‌اى شرکت‌هاى فناور، شرکت‌هاى کوچک و متوسط، واحدهاى تحقیق وتوسعۀ صنایع و مؤسسات پژوهشى تامین کند. پارك علم و فناورى فارس مطابق با ماموریت خود، سعى در ایجاد فرصت هاى شغلى براى فارغ التحصیلان، فرصت هاى مشاوره اى براى اعضاى هیئت علمى دانشگاه‌ها، استفاده از امکانات آزمایشگاهى، مشاوره، آموزش و رشد مؤسسات مستقر در پارك و فراهم کردن فرصت کار‌آموزى براى دانشجویان دارد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بقیه الله (عج) شیراز و مدیر علمی این ناحیه از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری فارس بازدید به عمل آوردند.

 

سرهنگ مجید علیپور در این بازدید اذعان داشت:  پارک های علم و فناوری از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که بعد از انقلاب شکل گرفتند و با حمایت از جوانان نخبه این مرز و بوم  هدایت تخصصی آنان در جهت تبدیل علم نافع به ثروت ملی تلاش های بسیاری کرده اند که این امر قابل تقدیر است و البته سایر دستگاه ها باید یاری دهنده این گونه مراکز علمی باشند.

فرمانده ناحیه بقیه الله (عج) افزود: در کشور ما ایران اسلامی صرفا انباشت ذخایر نفتی و معدنی مورد توجه نیست بلکه ما ذخایر عظیم نخبگانی را دارا می باشیم که بایستی از توان بالقوه علمی و عملی آنان به نحو احسن در جهت پیشرفت صنعت و تکنولوژی کشور بهره برد.

وی همچنین عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرند و ارگان ها از توان علمی و دستگاه های تولیدی و خدمات آنان می توانند بهترین استفاده را برده و زمینه ادامه فعالیت آنان را فراهم کنند. شرکت های دانش بنیان و اعضای متخصص آن ذخایر این کشور هستند.

 

خبرنگار: سامان معرف

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 83200

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب