برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در سرتاسر اس خبرگزاری علم و فناوری - برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در سرتاسر استانهای کشور
معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج مطرح کرد؛

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در سرتاسر استانهای کشور

همزمان با هفته بسیج جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان‌های کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری، مهدی رحیمی معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج در دوره توان مند سازی معاونین علمی و پژوهشی سپاه های استانی از برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری به منظور ارج نهادن و تجلیل از فعالیت محققین، مخترعین و نخبگان کشور خبر داد، و اظهار داشت: جشنواره جهادگران علم و فناوری در تمامی مراکز استان ها  در هفته بسیج به طور همزمان در دو بخش جشنواره ای و نمایشگاهی در روز دوم آذر ماه فعالیت‌ش را آغاز می‌کند.


وی تصریح داشت: این جشنواره با همکاری معاونت سازمان بسیج اقشار دانش ورو معاونت علمی پژوهشی و فناوری بسیج برگزار می‌شود و عموم مردم به ویژه جوانان می توانند از نزدیک با دستاوردهای علمی و فناوری محققان و مخترعان و نخبگان در چهل سالگی بسیج آشنا شوند. همچنین پژوهشگران میتوانند با ارائه طرح و شرکت در این جشنواره  در روند حمایت مادی و معنوی هدفمند این سازمان قرار گیرند.


وی در اشاره به راهبردهای بسیج در عرصه علم و فناوری به جریان سازی، گفتمان سازی علمی و مطالبه گری تخصصی در عرصه‌های مختلف علمی  اشاره کرده و افزود: همچنین جشنوارهای استانی و ملی  دیگری با هدف رشد علمی کشور، راه اندازی پورتال جامع علمی، ایجاد هسته های گفتمان ساز، اردو‌های جهادی نخبگان نیز از دیگر برنامه های این مجموعه با توجه به راهبرد ها و هدف های آن است.


رحیمی در ادامه اظهار داشت: از مهترین اهداف این جشنواره می‌توان به ترویج فرهنگ جهاد علمی، افزایش روحیه امید و نشاط در بین جوانان به ویژه جوانان انقلابی و نمایش قدرت و اقتدار علمی ایران اسلامی در چهل سالگی بسیج در حفظ و تداوم ارزش ها و گسترش دستاوردهای انقلاب اشاره کرد.
وی افزود:در جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری، منتخبینی از اندیش ورزان استان حضور می یابند و کارهای فاخر و برجسته آنان در سطح استان به معرض نمایش عموم و از طرح های برگزیده تجلیل به عمل خواهد آمد؛ و برترین های این جشنواره  امتیاز حضور در جشنواره‌های ملی و بین المللی جهادگران علم و فناوری بسیج راه خواهند داشت.


معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج در حاشیه نشست سه روزه توان مند سازی معاونین علمی، پژوهشی و فناوری سپاه های استانی با اشاره به اهمیت حفظ و افزایش سرعت رشد علمی کشور تصریح داشت: بسیج به عنوان مجموعه بن بست شکن در عرصه های مختلف به ویژه علمی حمایت از نخبگان و پژوهشگران را وظیفه خود میداند و با حمایت از طرح ها، ایده ها و نظریات علمی و فناورانه با ریسک بالا و پایین به دنبال حفظ و افزایش سرعت رشد علمی در کشور است.


رحیمی ادامه داد: حمایت های مادی و معنوی معاونت علمی، پژوهشی و فناوری بسیج از طرح های مخترعین و مبتکرین بدون چشم داشت و در چهار عرصه اموزشی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی صورت می پذیرد.


انتهای پیام/

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸:۰۰

شناسه خبر: 83202

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب