خبرگزاری علم و فناوری

توسط پدافند هوایی ارتش

یک پهپاد متجاوز در آسمان ماهشهر ساقط شد/ انهدام پرنده قبل از رسیدن به اماکن حساس

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: اقدام قاطع و شلیک موشک در واکنش به تجاوز یک فروند پهپاد متجاوز خارجی به حریم هوایی کشورمان بوده است و پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس با هوشیاری کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور منهدم شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۱۷ آبان ماه سال ۱۳۹۸ یک فروند پهپاد خارجی در آسمان ایران در منطقه عمومی ماهشهر توسط مرزبانان حریم هوایی کشور رویت شد.

پس از آن یک فروند موشک از سایت موشکی در ماهشهر به سمت پهپاد ناشناس که به مرزهای هوایی کشور تعرض کرده بود شلیک شد و با موفقیت این پهپاد را سرنگون کرد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و رئیس شورای تامین این استان درباره خبر منتشر شده ساقط شدن یک فروند پهپاد در ماهشهر توضیحاتی را ارائه داد.

سقوط پهپاد در نیزارهای اطراف ماهشهر

وی بیان کرد: در نخستین ساعات اولیه بامداد روز جمعه یک فروند پهپاد ناشناس وارد حریم شهرستان ماهشهر شد که بلافاصله پدافند ارتش جمهوری اسلامی وارد عمل شد.

استاندار خوزستان در ادامه سخنان خود عنوان کرد: پدافند قرارگاه جنوب غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در ماهشهر با شلیک موشک این پهپاد ناشناس را ساقط کرده که لاشه آن در نیزارهای اطراف ماهشهر سقوط کرد.

رئیس شورای اداری خوزستان در ادامه تاکید کرد: لاشه این پهپاد توسط نیروهای نظامی و امنیتی از لای نیزارها بیرون کشده شده و کارشناسان تحقیقات از آن را آغاز کرده اند.

وی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: پهپاد یاد شده به طور قطع مربوط به کشورهای خارجی است و نتایج  بررسی ‌های کارشناسان نیز پس از مشخص شدن در اختیار مردم قرار می گیرد.

دکتر شریعتی تصریح کرد: آنچه مشخص است این پهپاد بدون هماهنگی وارد فضای ماهشهر شده به همین دلیل پدافند شهرستان اقدام به ساقط کردن آن کرده است.

انهدام پهپاد متجاوز توسط پدافند ارتش

همچنین نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساقط شدن یک پهپاد متجاوز در ماهشهر را تاکید کرد.

در همین ارتباط امیر علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: بامداد امروز یک فروند پهپاد متجاوز توسط سامانه‌ های بومی نیروی پدافند هوایی ارتش مستقر در منطقه عمومی ماهشهر تحت هدایت شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی کشور منهدم شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در ادامه اضافه کرد: این اقدام قاطع و شلیک موشک در واکنش به تجاوز یک فروند پهپاد متجاوز خارجی به حریم هوایی کشورمان بوده است و پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس با هوشیاری کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور منهدم شد.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد تاکید کرد: ما بارها اخطار داده ایم که شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور با آمادگی کامل، قاطعانه با هرگونه تجاوز به حریم هوایی کشور پاسخ خواهد داد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷:۴۸

شناسه خبر: 83223

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب