موارد دیابت افزایش می یابد، ۱ در ۱۱ بزرگسالان مبتل خبرگزاری علم و فناوری - موارد دیابت افزایش می یابد، ۱ در ۱۱ بزرگسالان مبتلا هستند
فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) اعلام کرد؛

موارد دیابت افزایش می یابد، ۱ در ۱۱ بزرگسالان مبتلا هستند

فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) امروز پنجشنبه اعلام کرد كه بیش از ۴۶۰ میلیون نفر، ۱ در ۱۱بزرگسال از بیماری دیابت رنج می برند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال اکسپرس، فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) امروز پنجشنبه اعلام کرد كه بیش از 460 میلیون نفر ،  1 در 11 بزرگسال از بیماری دیابت رنج می برند، این در نتیجه زندگی بسیار غنی و تحرک کم اتفاق افتاده است.

 

IDF می گوید: اكنون 463 ميليون نفر مبتلا هستند وتا سال 2030 به 578 ميليون نفر و تا سال 2045 به 578 ميليون نفر خواهند رسيد که چالش هاي زيادي را براي درمان و مديريت بيماري كه در حال حاضر يكی از 10 قاتل برتر در دنيا است، به وجود خواهد آورد.

فدراسیون بین المللی دیابت با تصریح این که این گزارش نشان دهند افزایش 38 میلیون پرونده نسبت به بررسی قبلی خود در سال 2017 است، خاطرنشان  می کند: "بیش از نیمی (50.1٪) از مبتلایان بزرگسال (تشخیص داده نشده اند)."

مبتلایان به دیابت مقادیر زیادی قند خون از مواد غذایی دارند. در نتیجه، آنها به احتمال زیاد دچار عوارض ناتوان کننده مانند سکته قلبی، سکته مغزی و سایر شرایط پزشکی جدی می شوند که منجر به کاهش امید به زندگی و صورتحساب های مراقبت های بهداشتی بسیار سنگین می شود.

بیشتر مبتلایان به دیابت نوع 2 هستند، که با چاقی و سایر عوامل سبک زندگی مرتبط است و در بزرگسالان و به طور فزاینده ای در کودکان بروز می کند.

دیابت نوع 1، که نمی توان از آن جلوگیری کرد، هنگامی ایجاد می شود که لوزالمعده به اندازه کافی انسولین تولید نمی کند، هورمونی که سطح قند خون را تنظیم می کند.

چو رئیس فدراسیون بین المللی دیابت در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی دیابت، می گوید: این بیماری "یک مسئله جدی بهداشت جهانی و دارای تأثیر اجتماعی اقتصادی بزرگی است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد."

چو گفته است: "شیوع رو به افزایش دیابت دلیل واقعا نگران کننده ای است، به خصوص وقتی تعداد افراد زیادی هم که هنوز تشخیص داده نشده اند در نظر بگیریم."

IDF هزینه سلامت دیابت در سال 2019 را 760 میلیارد دلار (690 میلیارد یورو) تخمین زده است.

سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه از آغاز ابتکار عمل برای کاهش قیمت ها و افزایش دسترسی به انسولین با افزایش تعداد مبتلایان خبر داد.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://medicalxpress.com/news/2019-11-diabetes-cases-soar-in-adults.html

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴:۴۲

شناسه خبر: 83391

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب