خبرگزاری علم و فناوری

داروی ضد سرطان چینی ساخته شد

سازمان غذا و داروی ایالات متحده یک داروی ضد سرطان را که توسط شرکت چینی تهیه شده بود، تأیید و اجازه فروش آن در بازار این کشور را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ به نقل از شینهوا، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)  یک داروی ضد سرطان را که توسط یک شرکت چینی تهیه شده بود، تأیید و اجازه فروش آن در بازار این کشور را صادر کرد.

 این نخستین بار است که داروی ساخت داخلی چین چنین مجوزی را از آمریکا می‌گیرد؛ دولت چین با انتشار بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: سازمان غذا و داروی آمریکا به کپسول‌های، ساخت شرکت بیوتکنولوژی BiiGene مستقر در پکن، برای معالجه بیماران بزرگسال مبتلا به لنفوم سلول منتل (MCL) که حداقل یک درمان قبلی را دریافت کرده‌اند، مجوز اعطا کرد.

 ریچارد پازدور ، مدیر مرکز سرطان آنتولوژی سازمان غذا و داوری آمریکا گفت: این دارو برای بهره‌گیری از روش درمان ثانویه در بیماران مبتلا تصویب شد تا انهایی که با روش اولیه درمان شدند به بهبودی دست یابند.

وانگ لوهوا، استاد دانشگاه تگزاس می‌گوید:‌امروز ما گزینه جدیدی را برای بیماران بزرگسال خود داریم که یک روش درمانی سیستمیک یا هدفمند قبلی را دریافت کرده‌ و نتیجه نگرفته‌اند.بیماری لنفوم سلول منتل یک سرطان خون تهاجمی است که اغلب در مرحله پیشرفته‌تر تشخیص داده می‌شود.

زمان انتشار: شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 83451

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب