با هدف حمایت از دانش‌بنیان‌ها؛

وام ۵۰۰ میلیون تومانی به خریداران ایده و اختراع اعطا می‌شود

معاونت علمی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تا سقف ۸۰ درصد از مبلغ ایده‌های فروش رفته در بازار دارایی فکری را تسهیلات تخصیص داده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بازار دارایی فکری از جمله نهاد‌های وابسته و همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با هدف ایجاد تحرک در بازار‌های مالی و زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور تاسیس شد.

تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات در کشور نیاز به سرمایه گذارانی دارد تا با مراجعه به بازار‌های متشکل پولی اقدام به شناسایی و خریداری آن‌ها کنند.

در بازار دارایی‌های فکری با هدف ارزش گذاری مالی بر روی دارایی‌های فکری و اختراعات و ایده ها، روند‌های کارشناسی تعریف شده است و پس از آن با قیمت‌گذاری که انجام می‌گیرد، خریداران خصوصی و دولتی می‌توانند نسبت به خرید یک ایده یا فکر اقدام کنند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای کمک به این فرآیند و تسهیل روند تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات اقدام به طراحی یک نوع خاص از تسهیلات کرده است. خریدار می‌تواند نسبت به خرید یک ایده اقدام کند و ۸۰ درصد قیمت آن ایده و اختراع را با سود ۴ درصد از صندوق فناوری‌های نوین تسهیلات دریافت کند. سقف این تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومان است.

با وجود آن که مدت زمان زیادی از تشکیل بازار دارایی‌های فکری نمی‌گذرد. در این مدت تعداد قابل توجهی معاملات روزمره اعم از انواع فروش فکر، ایده و اختراع در آن صورت گرفته است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷:۲۹

شناسه خبر: 83474

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب