خبرگزاری علم و فناوری

کلاس های خشتی و گلی در کشور جمع آوری می شوند

معاون وزیر و رییس سازمان تجهیز و نوسازی کشور گفت:کلاس های خشتی و گلی در کشور جمع آوری می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی،رخشان مهر معاون وزیر و رییس سازمان تجهیز و نوسازی کشور صبح امروز مشکلات و مسائل مدارس پیشداد آشوریان و مسلمانان را بررسی کرد.

رخشان مهر معاون وزیر و رییس سازمان تجهیز و نوسازی کشور در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی  افزود:در مهر ماه امسال ۱۰ هزار کلاس درس در کشور به بهره برداری رسید و برنامه ریزی شده است که در دهه فجر امسال ۲ هزار کلاس درس دیگر به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۶ هزار کلاس درس غیر استاندارد در کشور وجود داشت افزود: از این تعداد ۴۸ کلاس درس استاندارد سازی شده اند.

معاون وزیر و رییس سازمان تجهیز و نوسازی کشور ادامه داد:برای استاندارد سازی این تعداد مدارس بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

رخشان مهر با اشاره به وجود مدارس کانکسی،خشتی و گلی و سنگی در کشور افزود:طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ،از مهر سال ۹۷ تصمیم بر این شد که در گام اول مدارس خشتی و گلی و در گام دوم مدارس سنگی جمع آوری شوند.

او افزود:تا مهر ماه ۹۸ تمامی مدارس خشتی و گلی در کشور به جزءاستان سیستان بلوچیستان جمع آوری شد.

معاون وزیر و رییس سازمان تجهیز و نوسازی کشور ادامه داد:از مهر ماه ۹۸ نیز تلاش می شود تا تمامی کلاس های خشتی و گلی استان سیستان و بلوچیستان جمع آوری شود.

رخشان مهر افزود:با جمع آوری کلاس های خشتی و گلی جشن "جمع آوری کلاس های خشتی و گلی"در استان سیستان و بلوچیستان برگزار می شود.

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰:۳۵

شناسه خبر: 83485

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب