خبرگزاری علم و فناوری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس:

هدایت موقوفات و خیرین به سمت کارآفرینی و شرکت های دانش بنیان

حجت الاسلام سید عباس موسوی گفت: استفاده از موقوفات در امور اقتصادی و دانش بنیان موجب افزایش درآمد موقوفات و به دنبال آن، انجام امور خیرخواهانه و اجرای نیت واقفان خیراندیش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛ حجت الاسلام سید عباس موسوی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در نشست خبری با اعلام اینکه تلاش های بسیار و جدی جهت حمایت از پروژه‌ های دانش‌بنیان در استان فارس صورت گرفته، خاطر نشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در سال‌های اخیر در مباحث اقتصادی و پروژه‌های دانش ‌بنیان ورود بسیار جدی دارد.

وی با اشاره به شرکت موقوفه دانش بنیان سلامت کوثر تصریح کرد: بخشی از درآمد موقوفات در حوزه‌ های سرمایه‌گذاری اقتصادی به نفع موقوفات هزینه خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس ادامه داد: استفاده از موقوفات در امور اقتصادی و دانش بنیان موجب افزایش درآمد موقوفات و به دنبال آن، انجام امور خیرخواهانه و اجرای نیت واقفان خیراندیش می‌شود.

حجت الاسلام سید عباس موسوی با بیان اینکه علاوه بر امور اقتصادی و دانش بنیان، از موقوفات می توان در مباحث کارآفرینی نیز استفاده کرد، اظهار داشت: هم‌اکنون پروژه‌های کشت و صنعت، کشت‌های گلخانه‌ای و دامپروری در زمینه های کارآفرینی در حال بررسی و اجرا در استان فارس است.

وی با تاکید بر اهمیت و جایگاه وقف در جامعه کنونی ما اظهار داشت: امروزه عنصر وقف در حوزه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی حضور فعال دارد و افراد زیادی از خدمات متنوع این سنت حسنه الهی در جامعه بهره‌مند می‌شوند و مباحث سرمایه‌گذاری اقتصادی به‌ویژه در حوزه‌های دانش‌بنیان که موجب کارآفرینی و استقلال کشور می‌شود یکی از موارد مدنظر نهاد وقف است.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه گام های نخست وقف و خیرات در امور اقتصادی، دانش بنیان، کارآفرینی و علمی در استان فارس برداشته شده اذعان داشت: نخستین گام‌ها در این مسیر آغاز شده است و ضمن اینکه منشأ اثرات و رویدادهای بسیار خوبی شود، در این مسیر از نظرات کارشناسی با حضور نخبگان، دانشجویان، خیران و واقفان بهره می‌بریم.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 83490

مطالب مرتبط :
بنیاد نخبگان وقف

رییس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری؛

تخصیص موقوفات به مراکز علم و فناوری و جامعه نخبگانی منجر به تقویت اکوسیستم کارآفرینی می شود

رییس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری گفت: تخصیص موقوفات به مراکز علم و فناوری و جامعه نخبگانی منجر به تقویت اکوسیستم کارآفرینی و به بار نشستن ایده های نوآورانه خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب