با افتخار پرچم جمهوری اسلامی ایران را برافراشتند؛

دانش آموزان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACE مسابقات ربوتکس جهانی را کسب کردند

دانش آموزان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACE و مقام سوم لیگ کارآفرینی مسابقات ربوتکس جهانی(۲۰۱۹) را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، دانش آموزان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACE و مقام سوم لیگ کارآفرینی مسابقات ربوتکس جهانی(2019) که از 29 اکتبر تا یکم دسامبر در کشور استونی شهر تالین برگزار شد را کسب کرده و با افتخار پرچم جمهوری اسلامی ایران را در این مسابقات برافراشتند. 

 

داوود جعفری  مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک صدرا اصفهان، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، با بیان این که مسابقات ربوتکس جهانی یک جشنواره رباتیک شامل مسابقات، کنفرانس ها، نمایشگاه ها، جلسات و کارگاه های آموزشی میباشد که از سال 2001 سازماندهی شده و به بزرگترین جشنواره رباتیک در اروپا تبدیل شده است، خبر داد: امسال در این رویداد بین المللی شرکت کنندگان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACEو مقام سوم لیگ کارآفرینی را کسب کردند.

وی با بیان این که از افتخارات آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک صدرا حضور در جوامع بین المللی میباشد، تصریح کرد: امسال نیز با حضور خود در مسابقات ربوتکس جهانی (2019) موفق به کسب رتبه های برتر این مسابقات شد.

جعفری با تاکید بر این که آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک صدرا پیشرو و پیشقدم در آموزش رباتیک در سطح ملی است، اظهار داشت: امسال ربوتکس ایران با مدیریت اینجانب موفق به اعزام 16 کارآموز در قالب 10 تیم از چهار شهر اصفهان، یزد، گناوه و سنندج  به کشور استونی شده است.

وی تصریح کرد: در مسابقات استونی بین المللی ربوتکس 1099 تیم شرکت کرده بودند که از این تعداد 590 تیم از کشور استونی و 509 تیم از کشورهای دیگر شرکت کردند. در مجموع 38 کشور در این رقابت ها شرکت کرده اند.
مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک اصفهان، گفت: در لیگ FOLK RACE، 49 تیم شرکت داشته اند که تیم ایران موفق به کسب رتبه اول در این لیگ شد و با افتخار پرچم جمهوری اسلامی ایران را در این مسابقات برافراشتند. تیم نروژ و کلمبیا به ترتیب مقام دوم و سوم این لیگ را کسب نمودند.

وی افزود: در لیگ کارآفرینی نیز تیم ایران که از شهر یزد در این رقابت ها شرکت داشتند موفق به کسب مقام سوم شدند.
جعفری اظهار داشت: کشورهای استونی، ایران، ترکیه، کره جنوبی، فنلاند، لتونی، لیتوانی، هلند، رومانی، قبرس، سوئد، لهستان، آذربایجان، بلاروس، کلمبیا، چین، دانمارک، اتیوپی، یونان، هند، ایتالیا، اندونزی و چندین کشور دیگر در این رقابت ها حضور داشتند.
مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک اصفهان، خاطرنشان کرد: مقام آوران ایران با حضور در این مسابقات با هدف حمایت از کالای ایرانی از محصولاتی استفاده کردند که این محصولات تولیدات ایران می باشد، این محصولات با نام SRC و آریانا مورد استقبال هواداران قرار گرفت.

جعفری در پایان با اشاره به این که اینجانب نمایندگی ربوتکس ایران هستم و مسابقات ربوتکس جهانی(2019) از 29 اکتبر تا یکم دسامبر در کشور استونی شهر تالین برگزار شد، خاطرنشان کرد: کلیه هزینه های شرکت در این رویداد توسط خانواده ها تامین شده و تمامی شرکت کنندگان کشورهای مختلف از حضور ما بعنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران استقبال زیادی کردند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲:۵۹

شناسه خبر: 83833

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب