خبرگزاری علم و فناوری

یک سرویس اطلاعاتی «تلویزیون‌های هوشمند» را جاسوس می‌داند

حملات و نفوذ به تلویزیون‌های هوشمند کم اتفاق می‌افتد، اما بی‌سابقه نیست. تلویزیون‌های هوشمند از نرم‌افزار شرکت سازنده استفاده می‌کنند و امنیت چندانی ندارند. در ابتدای امسال، هکرها سرویس پخش «کروم‌کست» گوگل را هک کردند و ویدیوهای مختلفی را به بینندگان نشان دادند.

اگر قصد خرید یک تلویزیون هوشمند را دارید، اف.بی.آی می‌خواهد که چند نکته را درنظر داشته باشید. تلویزیون‌های هوشمند همان تلویزیون‌های معمولی هستند اما قابلیت اتصال به شبکه اینترنت را دارند. با گسترش سرویس‌های پخش مانند «نتفلیکس»، تلویزیون‌های هوشمند طرفداران زیادی پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از تک‌کرانچ، مانند هرچیزی که به اینترنت وصل می‌شود، این تلویزیون‌ها نیز در برابر مشکلات امنیتی و هکرها آسیب‌پذیر هستند. علاوه‌برآن، بسیاری از تلویزیون‌های هوشمند دارای دوربین و میکروفون هستند. تولیدکنندگان این تلویزیون‌ها مسائل امنیتی را در اولویت نمی‌بینند.

مقامات «اف.‌بی.‌آی» تلویزیون‌های هوشمند را جاسوس می‌دانند

اداره اف.بی.آی در «پرتلند» هشداری را در مورد خطرات تلویزیون‌های هوشمند بر روی وب‌سایت خود قرار داده است: «علاوه بر خطر این‌که سازندگان تلویزیون‌های هوشمند ممکن است حرف‌های شما را بشنوند و شما را ببینند، این تلویزیون‌ها پل ارتباطی هستند که هکرها می‌توانند با آن به خانه شما بیایند.

شاید دسترسی به کامپیوتر شخصی شما برای هکرها آسان نباشد، اما ممکن است تلویزیون‌ آسیب‌پذیر شما راه نفوذ آسانی برای آن‌ها باشد.» اف.بی.آی هشدار داد که هکرها می‌توانند کنترل تلویزیون شما را در دست بگیرند و از دوربین و میکروفون آن استفاده کنند. حملات و نفوذ به تلویزیون‌های هوشمند کم اتفاق می‌افتد، اما بی‌سابقه نیست. تلویزیون‌های هوشمند از نرم‌افزار شرکت سازنده استفاده می‌کنند و امنیت چندانی ندارند. در ابتدای امسال، هکرها سرویس پخش «کروم‌کست» گوگل را هک کردند و ویدیوهای مختلفی را به بینندگان نشان دادند.

در حقیقت ایده‌ی تولید تلویزیون هوشمند ایده‌ی بسیار خوبی بوده است. تلویزیونی که به شبکه متصل است و بدون نیاز به وسیله‌ای اضافی امکان دیدن ویدیوهای آنلاین، مرور اینترنت و استفاده از اپلیکیشن‌ها را به شما خواهد داد. در واقع، یکی از بزرگترین حملات به تلویزیون‌های هوشمند در سال‌های اخیر توسط «سازمان مرکزی اطلاعات» (سیا) صورت گرفت. اسناد این سوءاستفاده بعدها توسط وب‌سایت «ویکی‌لیکس» در دسترس عموم قرار گرفت.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 83840

مطالب مرتبط :
مانیتور

این مانیتور تاشو را می توان بعد از استفاده در جیب یا کیف خود حمل کرد !

به تازگی نوعی نمایشگر قابل حمل و تاشو با نام "Arovia" ساخته شده است که بعد از استفاده می توان آن را به راحتی تا کرد و در کیف یا جیب خود قرار داد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب