از پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در فارس چه‌خبر؟

پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری به همت سازمان بسیج علمی پژوهشی استان فارس در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی شیراز با استقبال بسیار خوب مخاطبان و جمعیتی بالغ بر ۹۰۰ نفر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛ پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری به همت سازمان بسیج علمی پژوهشی استان فارس در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی شیراز با استقبال بسیار خوب مخاطبان و جمعیتی بالغ بر 900 نفر برگزار شد.

 

در ابتدای مراسم احمد رضا  قاسمی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در سخنانی به تشریح جشنواره و نمایشگاه جهادگران علم و فناوری برای حضار پرداخت.

 

به گفته دبیر پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان فارس، چیزی حدود 805 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که شامل آثار و طرح های بسیج دانشجویی، بسیج فرهنگیان، بسیج کارگری و بسیج علمی پژوهشی بوده است.

وی در ادامه به تشریح سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس و ظرفیت های آن پرداخت.

 

دکتر محمد مهدی علویان مهر، رئیس دانشگاه صنعتی شیراز بعنوان میزبان جشنواره، سخنران بعدی بود.

 

وی با اشاره به روند رو به رشد دانشگاه صنعتی شیراز طی سالیان اخیر، از حضور این دانشگاه در میان 600 دانشگاه برتر دنیا خبر داد.

رئیس دانشگاه صنعتی شیراز همچنین عنوان کرد: دو اصل مهارت و ایجاد شرکت های دانش بنیان اصلی برای ایجاد اشتغال است، زنانی که مهارت بلدند امکان ندارد که بیکار بمانند.

 

در ادامه مراسم سید احمد قریشی نژاد، مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تولیدی قطب شیراز  و مدیرعامل کانون پروانه ها بعنوان کارآفرین برتر مورد تقدیر قرار گرفت و در سخنانی به مشکلات تولید پرداخت.

 

مهمان و سخنران ویژه مراسم، دکتر حسین قدیانی رئیس سابق سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور و هم اکنون مشاور عالی فرمانده کل سپاه در امور علمی، پژوهشی می باشد، پشت تریبون در خطاب به مهمانان گفت: حضرت آقا در دیدار اخیر ایشان مطرح کردند که یکی از دلایلی که انقلاب اسلامی توانسته خودش را حفظ کند و از فراز و فرودها عبور کند بسیج عمومی است .

 

به عقیده وی، یکی از دلایلی که انقلاب اسلامی خود را حفظ کرده است، به خاطر ساختار کاملا بومی بسیج است که مشابه آن را در هیچ جای دنیا شاهد نیستیم.

قدیانی با تصریح بر اینکه الان در بسیج دانش ضمنی داریم، اما دانش صریح برای تدریس در دانشگاه‌ها نداریم اظهار داشت: لذا بسیج در انقلاب اسلامی به عنوان عصای موسی است.

مشاور علمی و فناوری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: حضرت امام (ره)، با تشکیل و تاسیس بسیج، مدلی را نمایان کرد که همزمان در عرصه نظامی، فرهنگی، علمی، اجتماعی، و هر عرصه دیگری می تواند فعالیت کند؛ و در امتداد آن، هر عنصر بسیجی برای خود، یک کانون اثرگذار در جامعه است.

وی با یادآوری اینکه در انقلاب اسلامی، دو شعار اساسی داشتیم که مانیفست و هویت انقلاب اسلامی است، شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و « نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» را دو شعار خاص نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: امروز قاطعانه می گویم در دنیا هیچ کشوری نیست که خودش برای خودش تصمیم بگیرد جز جمهوری اسلامی ایران.

وی مشکل امروز جامعه را این دانست که قالب های علمی ما برگرفته از غرب است و نیاز است کامل این قالب ها را شناخته و بعد بومی سازی کنیم‌. پس جامعه دانشگاهی رسالت بزرگی را در این راه بر دوش دارد.

 

در ادامه این مراسم از طرح با موضوع سنتز و تولید کربن فعال در تصفیه آب با حضور زهرا تحویلدار، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی آب از دانشگاه شیراز رونمایی شد.

 

انتهای مراسم نیز به بحث تجلیل ها و تقدیرها پرداخته شد که درابتدا خانواده شهید اولین شهید مدافع حرم استان فارس و سومین شهید مدافع حرم کشور، شهید بزرگوار جهانپور شریفی مورد تقدیر قرار گرفته و سپس نفرات برتر جشنواره تقدیر و تجلیل شدند.

 

در حاشیه این مراسم، دکتر مسعودی از منتخبین بسیج جامعه پزشکی فارس به همراه خانواده، جایزه خود را به خانواده شهید "جهانپور شریفی" تقدیم کرد.

 

گزارش از الهام سبقت

عکس از حسن اثماریان

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶:۵۳

شناسه خبر: 83847

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
علی اصغر کریمی
۰ مخالف          ۱ موافق
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۷:۳۰

باسلام جهادسازندگی معجزه انقلاب امام خمینی (ره) می باشد. کوتاه ترین راه و کارآمد ترین روش علمی و کابردی برای ساختن خرابی های کشور و گسترش عدالت توسط این نهاد مقدس به طورعملی طی دهه اول انقلاب به سرانجام رسید. اینک باید از این راه رفته و تجربه انجام شده استفاده نماییم. به امید تجدید حیات جهاد سازندگی ان شاءالله

اشتراک گذاری مطالب