خبرگزاری علم و فناوری

چرا نباید نان داغ را در کیسه پلاستیکی پیچید/ممنوعیت استفاده از نایلون در نانوایی‌‌های مازندران

عرضه کیسه نایلونی همراه با نان داغ در مازندران ممنوع شدمسؤولان معاونت بهداشتی متولی اجرای مصوبه شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران به دلیل ضعف نظارت‌ها در مراکز عرضه نان کیسه‌های پلاستیکی به وفور دیده می‌شود.

دغدغه‌های بهداشتی در این ارتباط به صورت جسته و گریخته مورد نقد و نظر قرار می‌گرفت اما از نظارت‌های عملیاتی در این ارتباط خبری نبوده است.

به وفور کیسه‌های پلاستیکی در کنار نان عرضه می‌شده و تقریبا به بخشی از درآمد نانوا تبدیل شده است.

این روزها خبر ممنوعیت استفاده از نایلون‌های پلاستیکی در برخی از استان‌های کشور به گوش می‌رسد که گفته می‌شود قرار است در استان مازندران هم عملیاتی شود.

چرا نباید از کیسه‌های نایلونی استفاده کنیم

این کیسه‌ها مواد شیمایی هستند که وقتی به جسم داغ برخورد می‌کنند، همه مولکول‌های که به صورت اتم در کنار هم قرار گرفته‌اند را در کوتاه‌ترین زمان ممکن آزاد و وارد نان می‌کنند.

استفاده از نان‌ داغی که به همراه نایلون عرضه می‌شود، باعث بدخیمی‌ها و عوارض گوارشی شده و به مرور زمان زمینه ابتلا به انواع سرطان ها به ویژه سرطان دستگاه گوارش می‌شود.

با توجه به این مخاطرات مسؤولان استانداری مازندران تصمیم به ممنوعیت استفاده از نایلون در مراکز عرضه نان شده‌اند و به معاونت‌های بهداشتی این موضوع را ابلاغ کردند.

هر چند مسؤولان اتحادیه خبازان درباره اجرایی کردن این طرح اعلام بی‌خبری کردند، ظاهرا یکی از معاونت‌های استاندار مازندران پای کار آمده و این موضوع را به مراکز بهداشتی درمانی ابلاغ کرده و خواستار ارائه گزارش در این ارتباط شده است.

اجرای این طرح یکی از راهکارهای کاهش ابتلا به بیماری سرطان در استان مازندران است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در دیگر سایت‌های معتبر کشور، رتبه مازندران در سرطان گوارش به نقل از دکتر ملک زاده یکی از مسؤولان وزارت بهداشت،استان های کردستان، ایلام، مازندران، گلستان ، کهکیلویه و بویراحمد، سمنان و لرستان، 7 استان در مرتبه «شیوع بالا» با بروز بین 20 تا 30 مورد سرطان معده در هر 100 هزار نفر هستند.

سرطان معده مرگبارترین سرطان در ایران و بیشترین نقطه بروز آن در ناحیه کاردیای معده است.

این سرطان به سختی درمان می شود و 80 درصد مبتلایان حداکثر ظرف دو سال پس از ابتلا فوت می کنند؛ بنابراین پیشگیری از سرطان معده نقش بسیار مهمی در کاهش مرگهای ناشی از این بیماری دارد.

هنوز واکسن موثری برای هلیکوباکتر پیلوری در جهان تولید نشده است و با تولید این واکسن، پیشگیری از سرطان معده امکان پذیر می شود.


انتهای پیام

زمان انتشار: شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱:۲۲

شناسه خبر: 83892

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب