طرح‌های پژوهشی استان به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است خبرگزاری علم و فناوری - طرح‌های پژوهشی استان به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است
مدیر پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری:

طرح‌های پژوهشی استان به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است

مدیر پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح‌های پژوهشی استان به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است، گفت: سال گذشته ۱۵ طرح مطالعاتی پژوهشی اولویت‌دار برای استان مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛ اسماعیل پیرعلی مدیر پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در نشست اعضای ستاد هفته پژوهش و فناوری با بیان اینکه طرح‌های پژوهشی استان به 80 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است، گفت: سال گذشته 15 طرح مطالعاتی پژوهشی اولویت‌دار برای استان مشخص شد.

وی با اعلام اینکه برای اجرای این طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی چهار میلیارد و 800 میلیون ریال از محل تجمیع اعتبارات پژوهشی چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت، عنوان کرد: این طرح‌های شامل انتقال آب، توسعه باغات در زمین‌های شیب‌دار، افزایش مزرعه‌های پرورش ماهی سردابی، گردشگری و توسعه صنعت بوده است.

پیرعلی ادامه داد: ‌تمامی 15 طرح مطالعاتی پژوهشی اولویت‌دار چهارمحال و بختیاری در سال گذشته تقاضا محور بوده و مصوبه کارگروه آموزش و پژوهش استان را دارد و تقویت کمی و کیفی ارتباط صنعت‌گران و فن‌آفرینان استان با جدیت دنبال می‌شود.

دبیر کمیته نمایشگاه و دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار چهارمحال و بختیاری توضیح داد: نمایشگاه فن‌بازار استان همزمان با هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه شهرکرد برگزار و 26 غرفه دارد که از این تعداد 8 غرفه به پارک علم و فناوری و دانشگاه شهرکرد و 18 غرفه به دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه پژوهش و فناوری اختصاص یافته است.

وی در پایان اعلام کرد: امسال در هفته پژوهش و فناوری چهارمحال و بختیاری 6 محصول فنآور استان رونمایی خواهد شد و برگزاری تورهای فناورانه، انعقاد قرارداد با پنج شرکت فناور، برگزاری رویدادهای استارت‌آپی، امضای تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش و برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشاوره‌ای از برنامه‌های مهم پارک علم و فنآوری چهارمحال و بختیاری در هفته پژوهش و فنآوری سال‌جاری است.

انتهای پیام/1029ج

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰:۴۵

شناسه خبر: 83913

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب