از سریعترین جت پوشیدنی جهان با اهداف نظامی رونمایی خبرگزاری علم و فناوری - از سریعترین جت پوشیدنی جهان با اهداف نظامی رونمایی شد +فیلم و عکس
در رزمایش دریایی آمریکا و انگلیس انجام شد؛

از سریعترین جت پوشیدنی جهان با اهداف نظامی رونمایی شد +فیلم و عکس

برای اولین بار در جهان در رزمایش دریایی که توسط آمریکا و انگلیس در ماه نوامبر ۲۰۱۹ برگزار شد به صورت رسمی از سریعترین جت پوشیدنی جهان که «Jet Suit» نام دارد رونمایی شد.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ انسان ها از گذشته دور آرزوی پرواز کردن داشته اند آرزوی که در نهایت منجر به ساخت انواع هواپیماها شد. اما این آرزو که انسان بتواند به صورت انفرادی به پرواز درآید تنها در فیلم های علمی و تخیلی و آن هم توسط قهرمان های داستان ها دیده شده بود. اما برای اولین بار در جهان در رزمایش دریایی که توسط آمریکا و انگلیس در ماه نوامبر 2019 برگزار شد به صورت رسمی از سریعترین جت پوشیدنی جهان که «Jet Suit» نام دارد رونمایی شد.

این جت پوشیدنی توسط مخترع انگلیسی به نام « richard browning» ساخته شده است.

لباسی که browning ساخته است به لباس «تونی استارک» قهرمان فیلم مرد آهنی شباهت دارد و به کمک پنج توربین گازی می تواند بیش از 1000 اسب بخار ترمز (BHP) نیرو تولید می کند.

اجزا تشکیل دهنده جت پوشیدنی «Jet Suit»

این وسیله که با اتصال چند موتور جت مینیاتوری ساخته شده است می تواند با سرعت 136.891 کیلومتر بر ساعت پرواز کند.

با توجه به شواهد موجود ، این جت تاکنون به هیچ گونه سلاحی مجهز نشده است و مشخص نیست در بعد نظامی به چه منظور استفاده خواهد شد.

البته برای اولین بار از این لباس در سال 2017 رونمایی شد اما به گفته مخترع این لباس از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی در این جت پوشیدنی انجام شده و مدل جدید را کاملا به کمک پرینتر سه بعدی چاپ کرده است که هم وزن کمتری دارد و هم هوشمندتر و بادوام تر است و می توان حین پرواز مقدار نیرو را کنترل کرد.

انتهای پیام /

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 83923

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب