دوباره زنده کردن قلب یک اهدا کننده متوفی و پیوند آ خبرگزاری علم و فناوری - دوباره زنده کردن قلب یک اهدا کننده متوفی و پیوند آن به گیرنده
برای اولین بار و توسط تیم پیوند قلب دانشگاه دوک، کارولینای شمالی؛

دوباره زنده کردن قلب یک اهدا کننده متوفی و پیوند آن به گیرنده

تیم پیوند قلب دانشگاه دوک، کارولینای شمالی برای اولین بار دوباره زنده کردن قلب یک اهدا کننده متوفی و پیوند آن به گیرنده را با موفقیت انجام داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال نیوز، تیم پیوند قلب دانشگاه دوک، کارولینای شمالی برای اولین بار دوباره زنده کردن قلب یک اهدا کننده متوفی و پیوند آن به گیرنده را با موفقیت انجام داد.

فرایندی که به عنوان اهدا پس از مرگ گردش خون (DCD) شناخته می شود شامل استفاده از مکانیسم گردش خون مصنوعی است که در خارج از بدن خون گرم و اکسیژن دار را از طریق قلب پمپ می کند. پس از احیای ارگان، می توان آن را در بیمار نیازمند به قلب سالم پیوند زد.

در این آزمایش بالینی، گیرنده یک جانباز نظامی بود که از طریق عمل Mission ارگان اهدا شده را دریافت کرد. پیوند DCD که روز یکشنبه اول دسامبر انجام شد، موفقیت آمیز بود و بیمار درحال بهبودی است.

یک قدم اساسی در کاهش کمبود اعضای بدن دهنده

کارشناسان این اقدام را یک قدم مهم و اساسی در جهت رفع کمبودهای موجود در ارگانهای اهداکننده می نامند.

دوک یکی از پنج مرکز پزشکی در ایالات متحده است که برای انجام پیوند قلب DCD به عنوان بخشی از یک آزمایش جدید بالینی برای آزمایش دستگاه گردش خون مصنوعی تایید شده است.

عمل لبه برش با استفاده از تکنیکی به نام پرفیوژن گرم برای گردش خون، اکسیژن و الکترولیتها از طریق قلب جداشده، باعث ضربان مجدد می شود.

پیش از این، قلبی از یك اهدا كننده زنده گرفته می شد كه از نظر پزشكی مرده است. با این حال، بافت قلب قبل از اعلام شدن مرگ شخص به دلیل پایین بودن میزان اکسیژن ناشی از کند شدن قلب، عموماً آسیب می بیند. با تأیید مرگ بیمار ، قلب برای استفاده در پیوند بسیار آسیب دیده است.

 

روش DCD اولین بار در سال 2015 مورد استفاده قرار گرفت

روش DCD اولین بار در یک کارآزمایی بالینی در سال 2015 در بیمارستان رویال پاپوورث در انگلستان انجام شد.

طبق گفته پزشک ژاکوب نیال شرودر، که این روش را در دانشگاه دوک انجام داد، 75 مورد پیوند DCD دیگر از زمان آزمایش چهار سال پیش در رویال پاپوورث انجام شده است.

"آنچه تجربه رویال پاپ وورث به ما نشان داده است، این است که زمان لیست انتظار، مرگ و میر در لیست انتظار با نتایج بقای عالی کاهش یابد. این اولین بار در ایالات متحده با نیاز و حجم پیوند بسیار زیاد است."

یعقوب نیال شرودر ، مدیر جراحی برنامه پیوند قلب دوک در بخش جراحی می گوید:

"این ائتلاف اهدا کننده فعالانه در حال گسترش است"

شرودر می گوید، "این صندوق اهدا کننده فعالانه در حال گسترش است" و DCD این توانایی را دارد که ائتلاف اهدا کننده را تا 30٪ گسترش دهد.

وی می افزاید: "افزایش تعداد قلب های اهدایی باعث کاهش زمان انتظار و تعداد مرگ و میرهایی می شود که افراد منتظر هستند. مهم است که این آزمایش بالینی را انجام دهیم تا مشخص شود آیا این پیامدها محقق شده اند یا خیر." "ما از شجاعت و سخاوتمندی اهدا کنندگان و دریافت کنندگان سپاسگزار هستیم."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.news-medical.net/news/20191203/Doctors-bring-dead-donor-heart-back-to-life-in-US-first.aspx

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴:۰۶

شناسه خبر: 83926

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب