معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛

کیک‌های آلوده به قرص، نگرانی امروز خانواده‌های جنوبی/هیچ مسمومیتی در استان بوشهر گزارش نشده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۹ مورد شکایت مردمی درباره وجود قرص در کیک داشته‌ایم که بازرس بهداشت محیط همراه آنان به فروشگاه رفته و بقیه مواد را بررسی کرده اما موردی یافت نشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ پیدا شدن قرص‌های خطرناک در کیک‌ها، باعث نگرانی خانواده‌ها شده است، با وجود تصاویر موجود در این رابطه، که در فضای مجازی دست به دست می‌شود این نگرانی را تشدید کرده و برخی علاوه بر خریدن کیک، و خرید دیگر اجناس هم دچار وسواس شده‌اند.

این مطالب و عکس‌هایی که در فضای مجازی در حال انتشار است آگاهی مردم را بیشتر کرده و حتی آموزش و پرورش به تمام مدارس بخشنامه شده که از کیک‌هایی که آلوده به قرص‌های خطرناک هستند، استفاده نشود.

در مورد این کیک‌ها مشخص شده که در هیچ کارخانه یا شرکت توزیع کیک این اتفاق رخ نداده و امکان ندارد در فرایند پخت کیک در حرارت بالا قرص‌ها سالم بماند. قرص‌هایی که در این کیک‌ها گذاشته شده از انواع داروهای مختلف بوده اما قرص برنج یا مخدر نبوده است.

بیشتر موارد در استان‌های جنوبی از جمله سیستان و بلوچستان و هرمزگان بوده و به نظر می رسد اقدامی عمدی بوده است چون پاکت‌های کیک‌ها باز شده و بعد قرص یا کپسول ها در کیک‌ها جاسازی شده است. در استان بوشهر نیز مواردی از این موضوع دیده شده و شکایت‌هایی نیز اعلام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۹ مورد شکایت مردمی درباره وجود قرص در کیک داشته‌ایم که بازرس بهداشت محیط همراه آنان به فروشگاه رفته و بقیه مواد را بررسی کرده اما موردی یافت نشد.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: پس از انتشار خبرهایی درباره وجود قرص در کیک‌های بسته‌بندی‌شده در برخی نقاط کشور، ما نیز گشت‌هایی را برای بررسی این موضوع در استان راه‌اندازی کردیم.

وی با بیان اینکه تاکنون موردی از مصرف یا مسمومیت با خوردن کیک‌های آلوده به قرص در استان بوشهر نداشته‌ایم افزود: سلامتی مردم برای ما مهم است و گشت‌ها را به‌طور مستمر ادامه می‌دهیم.

دکتر خواجه‌ئیان با بیان اینکه با توجه به اینکه برای اطمینان از وجود قرص، باید کیک‌های بسته‌بندی‌شده باز شوند، اضافه کرد: بازرسی‌ها را به‌گونه‌ای انجام می‌دهیم که فروشندگان دچار خسارت نشوند.

وی تصریح کرد: مردم عزیز توجه داشته باشند زمانی که مواد خوراکی خریداری می‌کنند اول درون آن را خوب ببینند بعد مصرف کنند و اگر مورد مشکوکی دیدند به واحدهای بهداشتی یا شماره تلفن ۱۹۰ اطلاع دهند تا پیگیری شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی صورت گرفته و اعلام وزارت بهداشت، قرص‌ها در فرایند تولید وارد کیک نشده‌اند و پس از تولید در بسته کیک قرارگرفته‌اند.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴:۱۳

شناسه خبر: 84108

مطالب مرتبط :
خطرات جبران ناپذیر قرص برنج برای خانواده ها

خبرگزاری علم وفناوری خبر می‌دهد

مرگ ۱۳ نفر در مازندران با استفاده از قرص ممنوعه

در حالی که فروش قرص برنج در کشور ممنوع است ۱۳ نفر در مازندران با استفاده از این قرص مسموم و جان باختند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب