قرص خوراکی فضای مجازی کودکان را نیز دغدغه مند کرد

ماجرای وجود قرص داخل کیک ها و خوراکی ها درست یا نادرست بودن آن خانواده ها و حتی کودکان نگران کرده است. عکس هایی که در فضای مجازی در خصوص وجود قرص های مشکوک منتشر شده است بیشتر خانواده ها را و به خصوص آنانی که فرزند کودک و نوجوان دارند را نگران کرده است حتی این نگرانی و ترس از طریق خانواده ها به کودکان و نوجوانان نیز وارد شده است.

  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، ماجرای وجود قرص داخل کیک ها و خوراکی ها درست یا نادرست بودن آن خانواده ها و حتی کودکان نگران کرده است.
عکس هایی که در فضای مجازی در خصوص وجود قرص های مشکوک منتشر شده است بیشتر خانواده ها را و به خصوص آنانی که فرزند کودک و نوجوان دارند را نگران کرده است حتی این نگرانی و ترس از طریق خانواده ها به کودکان و نوجوانان نیز وارد شده است.


یکی از مادران بجنوردی گفت: کودکم به اصرار خوراکی از من خواست که من برایش ماجرای داخل کیک ها و خوراکی ها را توضیح دادم اما قانع نشد.
مریم صادقی افزود: داخل خوراکی را کامل باز کردیم و تیکه های کوچک کیک را به فرزندم دادم ، خوشبختانه قرص و مورد مشکوکی مشاهده نشد، این در حالی است که با وجود مطئمن شدن اما ترس و دلهره درونم دارم.

 


وی اظهار داشت: با وجود اینکه کودک خوراکی ها را خورد اما سوال پشت سوال دارد ، که کند قرص یا دارویی را پودر کرده اند و با خوراکی مخلوط کرده اند، نکند کرم داخل بیسکوییت ماده ای سمی باشد  هزار داستان دیگر را تخیل کرد.

 


وی اظهارکرد: با تخیل کودک حتی فشار روانی به من وارد شد که نکند خوراکی که به دلبندم به عنوان جایزه و تشویق می دهم آلوده به مواد خطرناک و یا بیماری زا و یا خدای ناکرده کشنده بود.


وی با بیان اینکه این موضوع را دستگاه های نظارتی و حتی امنیتی نباید سرسری بگیرند اظهار کرد: وجود دارو در دل کیک بسیار دلهره آور است به نوعی بسیار نگران کننده است چرا که خوراکی در دسترس تمامی کودکان است و آنان را نمی توانیم از خوردن منع کنیم.

 


وی گفت: از مسوولان می خواهم که موضوع جاساز دارو ها و قرص ها در داخل کیک و ویفر را مورد بررسی قرار دهند و اگر این موضوعات هیچ صحتی ندارد در رسانه ها اعلام کنند تا این وحشتی که به درون خانواده ها رفته است از بین برود.


یکی دیگر از خانواده های بجنوردی نیز با بیان اینکه هم اکنون اطمینانی از خوردن هیچ ماده غذایی ندارد گفت: متاسفانه آنقدر خبرهای درست و نادرست در فضای مجازی در خصوص سالم بودن و یا نبودن مواد غذایی منتشر می شود که اطمینان خود را از دست داده ایم.

 


سمانه تیموریان با بیاناینکه چند هفته ای از خبر ذرت های آلوده در فضای مجازی نگذشته است گفت: خبرهایی همچون سیب های واکس زده،  سرکه مشکوک، سیب زمینی مشکوک، آبلیموی تقلبی، نبات تقلبی و هزار ها مورد دیگر در فضا ی مجازی و شبکه های اجتماعی باور و اعتقاد مان ر ا در خصوص مواد غذایی از بین برده است با وجود اینکه روزانه از تمامی مواد استفاده می کنیم اما هیچ اطمینانی از سالم بودن آن ندارم.

 


وی  گفت: مرکبات با رنگ و لعاب و خوشرنگ ، آب زرشک با رنگ پارچه و طعم  اسید، روغن زیتون تقلبی ، کاه در آبلیمو و سایر موارد باعث شده است که هرچیزی که می خوریم از سالم بودن آن ترس و دلهره داشته باشیم.

 


وی با بیان اینکه از مسوولان می خواهیم که بر کالاها و مواد غذایی بیشتر نظارت کنند افزود: برخورد با متخلفان در این راستا باید جدی باشد تا درس عبرت برای دیگران باشد .


وی اظهار داشت: علاوه بر بازرسی ها و نظارت ها از سوی کارخانه ها، کارگاه ها و واحد های صنفی توزیع کننده باید فضای مجازی نیز ساماندهی شود تا برخی از اخبار نادرست باعث ترس ووحشت بین مردم نشود.

 


وی افزود: گستردگی در حوزه تولیدات خوراکی صنعتی و همچنین محصولات کشاورزی باعث شده است که بعضا برخی از سودجویان وارد این حوزه شوند که هوشیاری دستگاه های مسوول و مربوط و حتی خود مردم ر ا می طلبد.

 


وی گفت: متاسفانه کاربران بعضا تنها برای افزایش مخاطب و سایر موارد هر گونه اخبار و شایعه هایی را پراکنده می کنند که از سم نیز کشنده تر است چرا که نگرانی ودغدغه در جامعه ایجاد می کند.

 


وی با بیان اینکه تولیدات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باید رصد شود اظهار کرد: هم اکنون هر فردی در جامعه خود به رسانه تبدیل شده است و هر موضوعی را به راحتی در فضاها منتشر می کند.

 


وی از پخش کنندگان مواد غذایی و واحد های صنفی نیز خواست تا از شرکت ها و کارخانه ها و نمایندگی های مطئمن خرید کنند.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲:۴۳

شناسه خبر: 84133

مطالب مرتبط :
خطرات جبران ناپذیر قرص برنج برای خانواده ها

خبرگزاری علم وفناوری خبر می‌دهد

مرگ ۱۳ نفر در مازندران با استفاده از قرص ممنوعه

در حالی که فروش قرص برنج در کشور ممنوع است ۱۳ نفر در مازندران با استفاده از این قرص مسموم و جان باختند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب