خبرگزاری علم و فناوری

چرا باید حواسمان به زمان استفاده کودکان از گوشی هوشمند باشد؟

آکادمی بیماری‌های کودکان آمریکا توصیه می‌کند که والدین کودکان زیر ۱۸ ماه از قرار گرفتن آن‌ها در معرض وسایل دیجیتالی جلوگیری کنند، کودکان بین ۱۸ تا ۲۴ ماه را کم‌کم با آن‌ها آشنا کنند، و زمان اسکرین تایم کودکان ۲ تا ۵ سال را به یک ساعت در روز محدود کنند.

کودکانی که تنها فرزند خانواده هستند، بیشترین زمان استفاده از وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون، کامپیوتر، تبلت و موبایل را که اصطلاحا اسکرین تایم نامیده می‌شود، دارند. گوشی‌های هوشمند به خاطر این که کوچک و قابل حمل هستند می‌توان در همه جا از آن‌ها استفاده کرد و کارهای روزمره خود با آن‌ها انجام داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل ساینس‌دیلی، طبق بررسی محققان در موسسه ملی سلامتی در دانشگاه «آلبانی» و مرکز پزشکی «لانگون» در دانشگاه نیویورک، میزان متوسط استفاده روزانه کودکان از تلویزیون و کامپیوتر یا موبایل از 53 دقیقه در دوازده ماهگی به بیش از 150 دقیقه در سه سالگی افزایش یافته است.

زمان زیاد «اسکرین تایم» از بچگی شروع می‌شود

در سن هشت سالگی، کودکانی که در خانه مراقبت می‌شدند یا تنها فرزند خانواده بودند، بیشترین زمان اسکرین تایم را داشتند. «ادوینا یونگ»، محقق ارشد و پژوهشگر شاخه اپیدمی‌شناسی موسسه ملی رشد انسان و سلامت کودک «یونیس کندی شریور»، می‌گوید: «نتایج ما نشان می‌دهد که عادت اسکرین تایم خیلی زود شروع می‌شود، پس اقدامات پیشگیرانه از این اتفاق هر چه زودتر انجام شوند، شانس موفقیتشان بیشتر است.»

داده‌های این تحقیق از کودکانی که بین 2008 تا 2010 در ایالت نیویورک متولد شده بودند، جمع‌آوری شده بود. مادران حدود 4000 کودک به سئوالاتی در مورد عادات کودکانشان هنگامی که آن‌ها 12، 18، 24، و 36 ماهه بودند، جواب دادند. آن‌ها هم‌چنین به همان سئوالات هنگامی که کودکانشان هفت و هشت ساله بودند، دوباره جواب دادند.

آکادمی بیماری‌های کودکان آمریکا توصیه می‌کند که والدین کودکان زیر 18 ماه از قرار گرفتن آن‌ها در معرض وسایل دیجیتالی جلوگیری کنند، کودکان بین 18 تا 24 ماه را کم‌کم با آن‌ها آشنا کنند، و زمان اسکرین تایم کودکان 2 تا 5 سال را به یک ساعت در روز محدود کنند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴:۰۵

شناسه خبر: 84216

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب