وانت عجیب و غریب کمپانی تسلا به مریخ فرستاده خواهد شد؟ خبرگزاری علم و فناوری - وانت عجیب و غریب کمپانی تسلا به مریخ فرستاده خواهد شد؟

وانت عجیب و غریب کمپانی تسلا به مریخ فرستاده خواهد شد؟

اسپیس‌ایکس در حال حاضر سال ۲۰۲۰ را برای اولین پرتاب راکت استارشیپ در نظر گرفته است. انتظار می‌رود تسلا تولید کامیون سایبری را در سال ۲۰۲۱ آغاز کند، پس اگر واقعا ماسک قصد پرتاب آن را با استارشیپ به فضا دارد، باید از یک نمونه اولیه استفاده کند. توجهاتی که این نمایش در فضای مجازی به خود جلب کرده است، روش خوبی برای افزایش پیش‌فروش کامیون این شرکت است.

روز سه‌شنبه توییتی منتشر شد که انیمشین یک راکت «اسپیس‌ایکس» را نشان می‌داد که یک کامیون سایبری تسلا را به فضا می‌برد. کاربر منتشر کننده کنار کلیپ جمله‌ای خطاب به ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌ایکس و تسلا، نوشت: «کامیون سایبری بار بعدی راکت «فالکون هوی» است؟» و ماسک پاسخ داد: «شاید با راکت «استارشیپ» این کار را بکنم. این راکت قطعا گنجایش چنین باری را دارد.»

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از اسپیس، این ایده ممکن است مسخره به‌نظر برسد، اما اولین باری نخواهد بود که یک راکت اسپیس‌ایکس با محصول تسلا سوار بر آن به فضا پرتاب شده است. در سال 2018، اولین راکت فالکون هوی که به فضا پرتاب شد یک خودروی «تسلا رودستر» با خود به فضا برد. این خودرو تاکنون به دور خورشید چرخیده و میلیاردها مایل سفر کرده است.

«ایلان ماسک» ممکن است یک کامیون سایبری «تسلا» را به فضا بفرستد

اگر ماسک واقعا یک کامیون سایبری به فضا بفرستد، اولین بار نخواهد بود که یک توییت به‌نظر فی‌البداهه او در واقعیت به ثمر می‌نشیند. اولین باری که نام شرکت «بورینگ»، که مدیر عاملش ماسک است، سر زبان‌ها افتاد هنگامی بود که یک سری توییت از طرف او در مورد کندن تونل زیر «لس‌آنجلس» برای خلاصی از ترافیک این شهر منتشر شد.

اسپیس‌ایکس در حال حاضر سال 2020 را برای اولین پرتاب راکت استارشیپ در نظر گرفته است. انتظار می‌رود تسلا تولید کامیون سایبری را در سال 2021 آغاز کند، پس اگر واقعا ماسک قصد پرتاب آن را با استارشیپ به فضا دارد، باید از یک نمونه اولیه استفاده کند. توجهاتی که این نمایش در فضای مجازی به خود جلب کرده است، روش خوبی برای افزایش پیش‌فروش کامیون این شرکت است.

تسلا سایبرتراک (CyberTruck) که به‌نظر ظاهر نامتعارفی دارد، بسیار خبرساز شده و مشخصات فنی سوپراسپرت‌های پیشرفته و سوپروانت‌های قدرتمند را در خود جای داده است. درکنار همه ویژگی‌ها باید اشاره کنیم بدنه تسلا سایبرتراک از فولاد و آلومینیم ساخته شده است و به‌نوعی می‌توان بدنه آن را ضدگلوله نیز معرفی کرد. با‌این‌حساب، مقاومت چشمگیر نیز از دیگر ویژگی‌های تسلا سایبرتراک محسوب می‌شود.

انتها پیام/

تیمورخسروی

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 84375

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب