در راستای اشتغال‌زایی؛

تیم جهاد اشتغال‎زایی و کارآفرینی به ۱۵۰ طرح تسهیلات بدون بهره می‌دهد

تیم جهاد اشتغال‎زایی و کارآفرینی رهروان ولایت به مدیریت، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر، در راستای اشتغال‌زایی در استان، اقدام به ارائه تسهیلات مالی بدون بهره به صاحبان ایده و کارآفرین نموده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر: تیم جهاد اشتغال‎زایی و کارآفرینی رهروان ولایت به مدیریت، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر، در راستای اشتغال‌زایی در استان،  اقدام به ارائه تسهیلات مالی بدون بهره به صاحبان ایده و کارآفرین نموده است.

این تیم طی یک فراخوان عمومی به صاحبان ایده و کارآفرین و همه کسانی که در راستای اشتغال‌زایی طرح داشته‌اند، دعوت نمود طرح‌ خود را به صورت کتبی و شفاهی ارائه نمایند، در این فراخوان 500طرح ارائه شد که به قید قرعه به 150نفر از بهترین طرح‌ها، وام تسهیلاتی بدون بهره تا سقف 250 میلیون تومان داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر، گفت: استان بوشهر یک استان با قابلیت‌های فراوان است که که توانایی مرجعیت را داراست نباید۱۱۰هزار بیکار داشته باشد، اگر در این استان بر روی محصولات استراتژیک کار شود می‌توان امکان اشتغال را برای بسیاری از جوانان تحصیلکرده فراهم نمود.

 

سید مجتبی حسینی مقدم، جانشین این تیم جهادی در اولین جلسه با صاحبان طرح اشتغال‌زایی گفت: در حال حاضر کارهای بسیاری در جهت اشتغال‌زایی در استان انجام شده است اما با وجود ظرفیت بسیاری که در استان بوشهر وجود دارد این نیاز، احساس می‌شود که کار به صورت جهادی پیش رفته و با در اختیار قرار دادن تسهیلات بیشتر به نخبگان، و صاحبان ایده، میزان بیکاری رابه حداقل رساند.

وی با اشاره به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اشتغال، افزود: تیم جهاد اشتغالزایی و کارآفرینی رهروان ولایت به مدیریت، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر، قصد دارد شرایطی را برای افراد فراهم نماید تا بتوانند هم برای خود و هم برای دیگران، متناسب با تحصیلات و علاقه فرد شغل ایجاد نمایند.

حسینی مقدم اظهار داشت: بیش از 60درصد از تحصیلکرده‌های ما یا شغل ندارند یا شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود ندارند، باید در استان این امکان فراهم شود که فرد با توجه به ظرفیت شهر و روستای خود در دانشگاه تحصیل کرده و بعد از آن ایجاد اشتغال نماید، به عنوان مثال در روستایی که اکثر مردمان آن صیاد هستند یک جوان می‌تواند در رشته‌ای تحصیل کند که بتواند نیاز آن روستا را برطرف کند و در همان جا اشتغال‌زایی داشته باشد.

وی افزود: با صحبت‌هایی که با دانشگاه‌های استان انجام شده این امر تا حدودی محقق شده، و رشته‌هایی متناسب با صید و صیادی و اقتصاد دریایی تعریف شده و این تیم جهادی هم تلاش می‌کند تا تسهیلات لازم به افراد کارآفرین جهت اشتغالزایی ارائه نماید.

جانشین تیم جهاد اشتغالزایی و کارآفرینی رهروان ولایت گفت: ما باید خانواده‌ها را توانمند کنیم و اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی داشته باشیم و تاکنون اعتبارات بسیار خوبی برای استان جذب کرده‌ایم که به زودی در اختیار این افراد قرار می‌دهیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های این تیم جهادی اظهار داشت: این تیم تاکنون توانسته 150 طرح خوب که هم منجر به ایجاد اشتغال در استان می‌شود و هم ما می‌توانیم در محصولات به خود کفایی برسیم و ما به این امر بسنده نکرده و برای توزیع این محصولات هم برنامه ریزی لازم انجام شده و سعی کرده‌ایم علاوه بر دادن تسهیلات مالی، خدماتی همچون مشاوره، برگزاری دوره‌های آموزشی، ارائه مدرک از دانشگاه‌های استان و...ارائه نماییم تا فرد کارآفرین کمتر دچار خطا و شکست شود.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶:۴۶

شناسه خبر: 84469

مطالب مرتبط :
بانوی کارآفرین زاهدان

گفتگوی تفضیلی علم و فناوری با بانوی کارافرین زاهدانی/

تولید داروی گیاهی ضد قند در سیستان و بلوچستان/ کارآفرین موثر می تواند برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کند

عصمت دهباشی، کارشناس رشته مهندسی باغبانی و گل های زینتی از دانشگاه علمی کاربردی است که توانسته با رشته خود ایجاد اشتغال در شهر زاهدان کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب