به مناسبت هفته پژوهش؛

از پژوهشگران برتر لارستان تجلیل شد

مراسمی به مناسبت هفته پژوهش با حضور دکتر ذوالقدر رئیس پارک علم و فن آوری استان فارس، دکتر مجتبی زبرجد معاون پژوهشی دانشگاه شیراز، مسئولان شهری لارستان، رؤسای دانشگاه های لارستان و جمعی از دانشجویان و محققان در تالار شهید نوبخت شهر لار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در لارستان فارس؛ مراسمی به مناسبت هفته پژوهش با حضور دکتر ذوالقدر رئیس پارک علم و فن آوری استان فارس، دکتر مجتبی زبرجد معاون پژوهشی دانشگاه شیراز، مسئولان شهری لارستان، رؤسای دانشگاه های لارستان و جمعی از دانشجویان و محققان در تالار شهید نوبخت شهر لار برگزار شد.

 

علت عدم توفیق کافی پژوهش در جامعه

در این مراسم دکتر ذوالقدر خروجی پژوهش را در سه ضلع دانست و عنوان کرد: جامعه به عنوان ضلع اول، پژوهشگران و محققان به عنوان  ضلع دوم و تامین و حمایت مالی که مهمترین قسمت  است به عنوان ضلع سوم می باشد.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: خوشبختانه حمایت های مالی خیرین از پژوهشگران در این شهرستان نقطه عطف و قوت لارستان است که امیدواریم شهرستان های دیگر نیز به این مسئله دست یابند.

رئیس پارک علم و فن آوری استان فارس با اشاره به علل عدم توفیق کافی تحقیق و پژوهش بیان داشت: علت کم رنگ بودن پژوهش در جامعه ما نبودن مطالعه درست در حوزه علوم انسانی می باشد که متاسفانه این حوزه متولیان زیادی دارد، بعلاوه زمان زیادی را باید صرف تحقیق در این زمینه کرد و شاید یکی دیگر از دلایل آن را بتوان امنیتی کردن پژوهشگران این حوزه دانست و تا زمانی که علوم انسانی ما وارد حوزه های مختلف نگردد پژوهش موفق و اثر بخشی نخواهیم داشت.

 

باید کشور را جهت توسعه آماده کنیم

دکتر زبرجد معاون پژوهشی دانشگاه شیراز نیز  از حضور در جمع پژوهشگران برجسته لارستان ابراز خرسندی کرد و از تلاش های همه عزیزان قدردانی نمود.

وی به تجربه انقلاب صنعتی متفاوت اشاره نمود و گفت: اگر ما از هم اکنون باید خود را تجهیز کنیم تا در زمره کشورهای توسعه یافته در این حوزه قرار بگیریم.

معاون دانشگاه بزرگ شیراز ادامه داد: ما توانمندی این را داریم با این همه نخبه و فارغ التحصیل دانشگاه ها که سرمایه های اساسی ما هستند در این انقلاب نقش مشارکتی از طریق دانشگاه در جهت توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه و کارآفرینی داشته باشیم.

 

در پایان از تعدادی از محققان، اساتید و پژوهشگران برتر شهرستان لارستان تقدیر و با جوایزی تجلیل شدند.

 

 

خبرنگار: علی طیبی زاده

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 84694

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب