اعلام زمان استراحت و هشدار وضعیت خطرناک توسط کفی‌ه خبرگزاری علم و فناوری - اعلام زمان استراحت و هشدار وضعیت خطرناک توسط کفی‌های هوشمند کفش

اعلام زمان استراحت و هشدار وضعیت خطرناک توسط کفی‌های هوشمند کفش

کفی هوشمند کفش به شما کمک می‌کند تا مانند ورزشکاران حرفه‌ای ورزش کنید و از آسیب‌دیدگی دور بمانید.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، کفی هوشمند کفش‌های ورزشی اختراع جدیدی نیست و در سال‌های اخیر نمونه‌هایی از آن معرفی شده است ولی کفی هوشمند Nurvv باقابلیت‌های ویژه، همراهی کاربردی و مفید برای همه ورزشکاران به‌خصوص دوندگان است.

کفی هوشمند Nurvv دارای ۳۲ حسگر مختلف است که به‌راحتی می‌توانند با اپلیکیشن‌های مختلف در تلفن همراه و ماهواره‌های ردیابی (GPS) هماهنگ شود. این کفی هوشمند معیارهای مختلفی نظیر میزان ضربان قلب، سوخت‌وساز بدن و ... را ارزیابی کرده و همچون مربی‌ای حرفه‌ای، کاربر خود را راهنمایی می‌کند و اطلاعات لازم برای برنامه‌ریزی دقیق ورزشی را در اختیار او قرار می‌دهد.

به لطف حسگرهای هوشمند کفی Nurvv و نرم‌افزارهای پیشرفته تلفن همراه، ورزشکاران قادر هستند در هر مرحله از تمرین‌های ورزشی خود اطلاعات حیاتی بدن را ذخیره و در مراحل بعدی از آن استفاده کنند. تغییر در شیوه و شدت تمرین‌های ورزشی نیازمند آمادگی جسمانی و بررسی ویژگی‌های مختلفی در بدن ورزشکار است. از همین رو سازندگان این کفی هوشمند، آن را مربی حرفه‌ای نامیده‌اند.

پراهمیت‌ترین قابلیت این کفی اعلام زمان استراحت و هشدار وضعیت خطرناک به کاربر است؛ یعنی کفی هوشمند Nurvv با اندازه‌گیری شدت و زمان ورزش در بازه‌های زمانی مختلف به کاربر اعلام می‌کند که پس از چه مدت ورزش، باید استراحت کرد تا از هرگونه آسیب‌دیدگی جلوگیری شود.

با توجه به این ویژگی که آسیب‌دیدگی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در کمین برای ورزشکاران حرفه‌ای است، گجت‌های هوشمندی چون Nurvv می‌تواند نقش به سزایی در جلوگیری از آسیب‌دیدگی و دور شدن ورزشکاران از میدان‌های ورزشی ایفاء کند. قطعاً استراحت به‌موقع در انواع رشته‌های ورزشی موجب پایین آمدن آمار ورزشکاران مصدوم می‌شود.

کفی‌های هوشمند Nurvv هم‌اکنون در شش اندازه مختلف باقیمت ۳۰۰ دلار در دسترس ورزشکاران حرفه‌ای و عادی قرار دارند. سازندگان این کفی آن را به‌گونه‌ای طراحی کرده‌اند که با سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS و هم‌چنین سیستم‌عامل ساعت‌های هوشمند اپل هماهنگی کامل را دارد.

زمان انتشار: سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶:۵۰

شناسه خبر: 84839

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب