تجمع بزرگ فاطمی در میدان شهید بجنورد در جمع باشکوه خبرگزاری علم و فناوری - تجمع بزرگ فاطمی در میدان شهید بجنورد در جمع باشکوه مردم درتبیین ابعاد و شخصیت حاج قاسم سلیمانی
تجمع بزرگ فاطمی

تجمع بزرگ فاطمی در میدان شهید بجنورد در جمع باشکوه مردم درتبیین ابعاد و شخصیت حاج قاسم سلیمانی

سردار چمن در تجمع بزرگ فاطمی در میدان شهید بجنورد در جمع باشکوه مردم به تبیین ابعاد و شخصیت حاج قاسم سلیمانی،این سردار دلها ایراد سخن کرد

سردار چمن در تجمع بزرگ فاطمی در میدان شهید شهرستان بجنورد در حضور آحاد مردم سخرانی خود را با آیه 32 سوره احزاب شروع کرد و در ادامه با درود و رحمت واسعه الهی به ارواح  پاک، مطهر و منور شهدا و امام شهدا، 3000 شهید والا مقام خراسان شمالی،شهدای عرصه امنیت،شهدای عزیز مدافع حرم،72 شهید گمنام والامقام به عدد شهدای دشت کربلای ابا عبدالله الحسین(علیه السلام)،آرام گرفته در قلب خراسان شمالی، و درود و سلام ویژه و خاصه خود را تقدیم به سید شهدای مقاومت اسلامی سپهبد شهید حاج قاسم عزیز سلیمانی و شهید والا مقام ابوالمهدی المندس کرد.

سردار در ادامه افزود: آرزوی صحت و سلامت و طول عمر با عزت و برکت را برای مقام عالی ولایت ،نائب المهدی،امام خامنه ای عزیز از درگاه ایزد متعال مسئلت داریم و عرض سلام و ارادت محضر شریف همه شما مردم مومن،انقلابی و ولایی خراسان شمالی به ویژه شما مردم فهیم،بصیر و انقلابی شهرستان بجنورد داریم.

وی در ادامه گفت: امروز چنین اجتماع عظیم فاطمی برای عرض ارادت و تسلیت سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام،حضرت زهرای اطهر(علیه السلام) به ساحت قدسی قطب عالم امکان حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداء و همچنین تسلیت شهادت سید شهدای جبهه مقاومت با حضور شما امت همیشه در صحنه برگزار شده است، امیدواریم خداوند متعال،ان شاءالله این عرض ارادت ها و ذکر مصیبت ها را از همه من و شما قبول کند و ان شاءالله ذخیره قبر و قیامت ما قرار دهد.

وی در ادامه افزود:ما همه خوب می دانیم این هفته داغ بزرگی به دلها نشست و فرزند برومندی از فرزندان امامین انقلاب را،دشمن خبیث،ناجوانمردانه و البته نابخردانه از ما گرفت. سید شهدای جبهه مقاومت که مالک اشتر علی زمان بود و هست و پرورش یافته مکتب امامین انقلاب بوده و هست.

وی درادامه اشاره کرد: زیباست که شخصیت،مقام،منزلت و جایگاه و عظمت آن شهید والا مقام را در کلام و نگاه امام مسلمین جستجو کنیم. مقام معظم رهبری در این چند روز برخی از ویژگی های ارزشمند این شهید والامقام را تبیین کردند.

وی در ادامه تصریح کرد:شجاعت توأم با تدبیر نه تنها در میدان جنگ و رزم و جهاد بلکه در همه میدان های پیش روی او در انجام تکلیف پاسداری از انقلاب اسلامی،تدبیر با حکمت و تعقل منطقی در عمل که تاثیرگذاری خودش را در همه وجوه مأموریتی و مسئولیتی این شهید والا مقام به خوبی نشان داده بود.

سردار چمن در ادامه گفت:در بعد نظامی یک استراتژیست  و طراحی مقتدر بود و در عمل هم پیشتاز بود. فرهنگ صیانت از دفاع مقدس را در طول 41 سال جهاد هیچ وقت نادیده نگرفت،هیچ گاه فراموش نکرد. شما مشاهده کردید حضور این سردار سرافراز سپاه توحید را در جبهه مقاومت اسلامی همگام با سربازان و مجاهدان، سنگر به سنگر در خط مقدم فرماندهی می کرد و استراتژی جنگ را طراحی میکرد.

وی در ادامه افزود: در باب فرهنگی و اجتماعی مردم یار بود و هر جا وجود او لازم بود او همانجا بود،اگر در سوریه لازم بود آنجا فدایی بود و اگر سیل مردم عزیز خوزستان را فرا گرفت در میان سیل به یاری مردم شتافت.

وی در ادامه گفت: در بعد سیاسی فراجناحی بود،همه جناح ها مظلومیت او را با حضور خودشان تایید کردند،فرمایشات او امروزه درسی است برای همه ما که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود،که بین مردم دسته بندی نکنید چون از امامش آموخت،از مولا و مقتدایش آموخت که مردم یا انقلابی اند و یا غیر انقلابی. که الحمدالله و المنه مردم عزیز ایران اسلامی در طول 41 سال همراهی با نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داده اند که همواره یاور ولایت و مطیع ولایت بوده اند و جبهه خودشان را با استکبار جهانی و خط خودشان را با مقاومت انقلاب اسلامی جدا کرده اند و یکصدا تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز در مقابل جبهه استکبار صف آرایی کردند و فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت را به خوبی دریافته اند و در هیچ عرصه ای عقب نشینی نکرده و نخواهند کرد.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از ابعاد و ویژگی های شخصیتی این شهید والامقام بحث دشمن شناسی بود. او خوب می دانست که اسرائیل که امروز در لانه عنکبوتی خود خزیده است و خود را مبرای از دست داشتن در شهادت این سرباز والای جهان اسلام میداند،طراح همه توطئه های پشت پرده جنایتهاست،همه جنایتهای بشریت را او طراحی کرده است.لاوی صهیونیستی طراح همه توطئه ها بر علیه ملت ما و ملتهای مظلوم منطقه است .

وی در ادامه گفت: بر فرض که ما قبول کنیم که تو(اسرائیل) در این جنایت دست نداشته ای،کارنامه و سیاهه جنایت های 41 ساله خود را بر علیه ملت غیور ایران اسلامی و جهان اسلام را چگونه پنهان می کنی؟خون شهیدان والا مقام،گریبان شما را خواهد فشرد.این انتقام سخت با یک سیلی کوچک آغاز شد. برای خون حاج قاسم قدر و قیمت و اندازه تعیین می کنید؟ حاج قاسم یک فرد نبود یک ملت نبود یک امت واحده اسلامی بود، قدر و قیمت خون امت را چگونه پرداخت می کنید؟

وی در ادامه گفت:استراتژی دشمن و دشمن شناسی را امامین انقلاب برای ما ترسیم کرده اند،حتما یادتان می آید امام فرمودند:آمریکا شیطان بزرگ است،آمریکا سردمدار همه جنایتهای علیه بشریت است او را بشناسید و کوتاه نیایید. و حضرت آقا دیروز در گرامیداشت قیام 19 دی مردم عزیز قم فرمودند: دشمنی آمریکا با ما ذاتی است،مقطعی نیست،دشمنی او با ذات،با اصل و با ماهیت اسلام ناب است.

وی در ادامه افزود:سردار و شهید والامقام سلیمانی در یادواره شهدای لنگرود و بر اساس نص صریح قرآن کریم که در آیه 12 سوره توبه به آن اشاره شده است،سردمدار جبهه کفر را به جنگ دعوت کرد و به او گفت: ای ترامپ،ای قمارباز حریف تو من هستم؛چون قرآن می فرماید: با امام کفر مبارزه کنید. جنگ سردار برای کندن ریشه استکبار جهانی بود.

وی در ادامه گفت: حضرت آقا دیروز فرمودند اینها که میگویند کاری نکنید که آمریکا عصبانی شود و بخواهد مقابله کند، این بر خلاف نص صریح قرآن است. شهید بزرگوار آیت الله بهشتی عزیز که یادش پر رهرو باد گفت: ای آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر و باید آمریکا را اینقدر عصبانی کنیم که از این عصبانیت بمیرد.

وی در ادامه اشاره کرد: امام رحمه الله علیه، فتح الفتوح را تربیت انسانهایی چون حاج قاسم سلیمانی ها می دانستند.شهید عزیز ما پرورش یافته مکتب عاشورا و امامین انقلاب بود و همه شما امت واحده اسلامی،سلیمانی های امام خامنه ای هستید.

وی در ادامه گفت:اما برجسته ترین ویژگی این شهید والامقام در کلام امام عظیم الشأن و مقام عظمای ولایت،اخلاص و معنویت بود،او فقط خدا را میدید و در همه کارها فقط خدا را مد نظر داشت و خدا هم اقیانوسی از دلهای ما را پر از عشق به او و ولایت را همراه او کرد،اقیانوسی پر از اشک،پیکر مطهر او را تا خانه ابدی همراهی کرد."من کان لله کان الله له ": هر که خود را برای خداوند عرضه کند،وقف کند،هر که برای خدا باشد،خدا هم برای اوست.شهادت،اخلاص و معنویت این سردار والا مقام رستاخیزی را در آیین اسلام به پا کرد.میلیون ها دل ایرانی عشق به ولایت و اقیانوسی از اشک او را همراهی کردند.شهادت او تشییع میلیونی پیکر پاک و مطهر او زنده بودن انقلاب را،وحدت و انسجام ملی و بین المللی را در جبهه مقاومت را به تعبیر حضرت آقا به رخ همه دنیا کشاند.شهادت سردار دلها تجدید میثاق دوباره امت و امام را در پیش چشم همه جهانیان رقم زد.دنیا بداند که همه ملت و امت اسلامی سلیمانی اند و مطیع محض ولایت فقیه."خداوند سایه مقام معظم رهبری را بر همه امت اسلام حفظ کند."

وی در ادامه گفت: شهید مظلوم ما،حاج قاسم ما با اخلاص بود،ذوب در ولایت بود،ذوب در انقلاب بود که محبوب دلها شد. معنویت و اخلاص از او سردار دلها ساخت،اخلاص،شجاعت و شهامت او را سردار آسمانی کرد و همه این داشته ها برای این بود که او تابع محض ولایت مطلقه فقیه بود.ایمان و معنویت او به کمک و داد ملت های مظلوم منطقه رسید و وعده صادق او در خشک شدن شجره خبیثه داعش محقق شد.این پیروزی ها مدیون اخلاص همه رزمندگان است،این پیروزی ها مدیون اخلاص همه شهداست.

وی در ادامه گفت: آن روزی که فرمانده محترم کل سپاه بر سر پیکر مطهر آن شهید والامقام آن سردار آسمانی وعده صادق از انتقام سخت را که هشتک آن توسط مقام معظم رهبری به راه افتاد،گفت. هنوز پیکر مطهر سردار دلها در خاک آرام نگرفته بود که فرزندان انقلابی شما در مجموعه نیروهای مسلح که تحت فرماندهی واحد ولی فقیه به امر خطیر سربازی مشغولند،با سیلی بیخ گوش دشمن را گرم کرد.

وی در ادامه تاکید کرد:این انتقام سخت،ابعاد مختلفی دارد و به گفته فرماندهی محترم کل سپاه،آرام باشید و مطمئن باشید.این انجام تکلیف سخت در حوزه نظامی را به فرزندان انقلابی خود در مجموعه نیروهای مسلح بسپارید،اما این انتقام سخت را در حوزه سیاسی با حضور میلیونی در هم عهدی با شهید حاج قاسم سلیمانی و همه شهدای والامقام جبهه مقاومت انقلاب اسلامی، با مشت های گره کرده و خشم انقلابی در سینه ها جمع و محکم نگه دارید و در یوم الله 22 بهمن در سال اول چله ی دوم انقلاب اسلامی بر سر دشمن فرود آورید و با فریاد مرگ بر آمریکا هیمنه پوشالی آمریکا را در هم بکوبید.

وی در پایان گفت: انتقام سخت دیگری را نیز با انجام تکلیف الهی و انقلابی و با مشارکت حداکثری و میلیونی پای صندوق های رأی تثبیت کنید،این انتخابات تعیین کننده می باشد آن هم بعد از این همه دلدادگی به ولایت که انجام داده اید و تا خروج نامشروع آمریکا در منطقه این گام ها را استوار و محکم بردارید و این آمادگی را تا ظهور دولت یار به برکت صلوات بر محمد و آل محمد حفظ کنید. ان شاءالله

زمان انتشار: جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 84926

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب