اهدای اعضای دو بیمار مرگ مغزی از اهالی شهرستان لردگان خبرگزاری علم و فناوری - اهدای اعضای دو بیمار مرگ مغزی از اهالی شهرستان لردگان

اهدای اعضای دو بیمار مرگ مغزی از اهالی شهرستان لردگان

هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری از اهداي اعضاي دو بيمار مرگ مغزي از اهالي شهرستان لردگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری؛ زهرا سیاح هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری  افزود: با اعلام رضایت خانواده مرحوم مجید امیری، بيمار مرگ مغزي ۳۸ ساله از اهالي لردگان، اعضاي اين بيمار در بيست و هفتمين روز از ديماه ۹۸ به چندين بيمار نيازمند پيوند عضو اهدا شد.

وی تصریح کرد: دو کلیه این بیمار مرگ مغزي توسط دکتر شيراني رئيس بخش پيوند کليه و تيم مجرب همکاران وي به دو مرد ۳۶ و ۳۸ ساله نيازمند به پيوند كليه پيوند زده شد و كبد به شيراز انتقال يافت.

به گفته وی، تاکنون بیش از ۵۰ پیوند کلیه با موفقیت در بخش پيوند کليه بيمارستان آيت اله کاشاني شهرکرد با موفقيت انجام شده است.

سیاح افزود: در سحرگاه بیست و هشتمین روز از دیماه ۹۸ نیز اعضاي بيمار مرگ مغزي فاطمه نوروزي، ۴۲ ساله، از اهالي يکي از روستاهاي شهرستان لردگان در اتاق عمل مرکز آموزشي و درماني آيت اله کاشاني شهرکرد جداسازي و کبد و كليه ها به شيراز و بخشي از نسوج وي به تهران منتقل شد.

هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتداي سال جاري تا کنون ۲۱ مورد اهداي عضو بيماران مرگ مغزي با اعلام رضايت خانواده هاي سخاوت مند اين عزيزان در استان انجام شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳:۳۷

شناسه خبر: 85099

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب