غلامی: میزان بالای پیشرفت علمی ایران پس از انقلاب خبرگزاری علم و فناوری - غلامی: میزان بالای پیشرفت علمی ایران پس از انقلاب با وجود تحریم‌ها رقم خورده است

غلامی: میزان بالای پیشرفت علمی ایران پس از انقلاب با وجود تحریم‌ها رقم خورده است

وزیر علوم با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور پس از انقلاب اسلامی، گفت: باید توجه داشته باشیم که این میزان بالای پیشرفت علمی با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که برای ما اعمال کرده بودند، رقم خورده است.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به پیشرفت علمی کشور در دوران پس از انقلاب اسلامی گفت: وضعیت علمی ایران نسبت به دوران قبل انقلاب اسلامی قطعا بسیار خوب شده است و نکته جالب توجه این است که ما توانستیم در شرایط سخت تحریم‌ها و محدودیت‌ها رتبه ۱۶ علمی را در دنیا کسب کنیم.

* برنامه ریزی وزارت علوم برای پیشرفت علمی بیشتر

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های نهادهای علمی کشور بخصوص وزارت علوم برای پیشرفت‌های بیشتر در زمینه علم و فناوری اظهار داشت: در سال‌های گذشته وزارت علوم رویکرد کاربردی کردن علوم را با تاسیس پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان به خوبی  پیش برد و تمام این پیشرفت‌ها نیز در شرایط تحریم‌ها اتفاق افتاده است.

پیشرفت های علمی ایران در شرایط تحریم و زمانی که دسترسی به تجهیزات بسیار محدود بود اتفاق افتاده است

غلامی گفت: زمانی هم که ایران تحریم نبود در بسیاری زمینه‌ها ما را محدود کرده بودند و دسترسی آنچنان آسان نبود لذا در حال حاضر اتفاقات خوبی در حوزه علم برای ایران افتاده است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵:۲۸

شناسه خبر: 85208

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب