مرگ مشکوک پرندگان مهاجر در شرق مازندران/ جعبه سیاه خبرگزاری علم و فناوری - مرگ مشکوک پرندگان مهاجر در شرق مازندران/ جعبه سیاه مرگ پرندگان مهاجر عصر جمعه بازگشائی می‌شود

مرگ مشکوک پرندگان مهاجر در شرق مازندران/ جعبه سیاه مرگ پرندگان مهاجر عصر جمعه بازگشائی می‌شود

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: علت مرگ مشکوک پرندگان مهاجر در شرق مازندران در دست بررسی و نتایج بررسی ها عصر جمعه مشخص می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران خبرها حکایت از تلف شدن 500 قطعه پرنده از نوع چنگر و فلامینگو در شرق استان مازندران دارد.

البته این تعداد گمانه زنی‌های رسانه‌ای بوده و متولیان امرآمار دقیقی از تلفات پرندگان ارائه ندادند.

مدیرکل محیط زیست زمان اعلام رسمی تلفات پرندگان مهاجر را از عصر روز چهارشنبه اعلام کرده است.

کانون تلفات پرندگان در شرقی ترین نقطه استان و در ساحل گلوگاه است، البته گفته می شود که تعدادی از پرندگان در بهشهر هم تلف شدند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی درباره علت تلف شدن پرندگان اطلاعی نداده و دلیل این امر بررسی دقیق توسط دامپزشکی مازندران اعلام کرده است.

آهنگری مسؤولان یگان حفاظت محیط زیست استان که در حین گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری در منطقه حضور داشت، گفت: پرندگان تلف شده دفن بهداشتی شدند.

وی با اعلام اینکه علت مرگ باید توسط دامپزشکی اعلام شود، درباره تلف شدن 500 قطعه پرنده در شرق استان گفت: این تعداد گمانه زنی‌های رسانه ای است و نمی توان درباره آن نظر دقیق داد.

مسؤول یگان حفاظت محیط زیست مازندران در پاسخ به این سؤوال که آیا مرگ دستجمعی پرندگان در حاشیه ساحل سابقه داشته است، گفت: 15 سال پیش شاهد تلف شدن اینچنینی پرندگان بودیم اما درباره علت آن چیزی به خاطر ندارم.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای لغو شکار پرندگان مهاجر خاطر  نشان کرد: پروانه‌های شکار در منطقه میانکاله که به صورت کلی ممنوع بوده اما همه پروانه های شکار پرندگان در شرق مازندران تا مشخص شدن علت تلفات آنها ممنوع است.

در همین ارتباط حسین رضوانی مدیرکل دامپزشکی مازندران در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری درباره علت مرگ پرندگان، بیان کرد: بررسی‌های آغاز شده است و تیم آزمایشگاهی مشغول فعالیت است.

وی خاطر نشان کرد: نمونه پرندگان تلف شده در آزمایشگاه‌ها در دست بررسی است.

رضوانی ادامه داد: زمان دقیق علت تلف شدن پرندگان تا عصر جمعه مشخص می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی مازندران خاطر نشان کرد: به دلیل مرگ دسته  جمعی پرندگان احتمال مسمومیت وجود دارد، با این حال تا عصر جمعه باید صبر کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 85246

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب