آیین اختتامیه نخستین رویداد استارت آپی انتخابات در خبرگزاری علم و فناوری - آیین اختتامیه نخستین رویداد استارت آپی انتخابات در ایران در اردبیل برگزار شد

آیین اختتامیه نخستین رویداد استارت آپی انتخابات در ایران در اردبیل برگزار شد

آیین اختتامیه نخستین رویداد استارت آپی انتخابات در ایران با حضور برگزیدگان ایده های برتر دانشگاه های استان در سالن جلسات بسیج اساتید سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل برگزار شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ آیین اختتامیه نخستین رویداد استارت آپی انتخابات در ایران با حضور برگزیدگان ایده های برتر دانشگاه های استان در سالن جلسات بسیج اساتید سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل صبح روز پنجشنبه 3/11/98  برگزار شد.

در ابتدای مراسم سرهنگ پاسدار بهنام سمیعی اظهار داشت: این رویداد برای نخستین بار همزمان در سراسر کشور با دهه بصیرت در 9 دانشگاه استان اردبیل شروع شد و ایده ها در خود دانشگاه داوری شده و ایده های برتر به مرحله استانی راه یافتند.

وی در ادامه افزود: هدف از برگزاری چنین رویدادی صیانت از مردم سالاری دینی و دستیابی به انتخابات در تراز چله دوم انقلاب اسلامی است.

سمیعی به موضوعات این رویداد اشاره کرد و گفت: راه‌های مشارکت حداکثری ایرانیان در انتخابات؛ مراقبت از انتخابات به مثابه حق الناس؛ چگونگی انتخاب اصلح نماینده مطلوب و مجلس کارآمد؛ راه مهارت دخالت بیگانگان در انتخابات ملی؛ رو‌ش‌های نوین انتخابات اصلح در کلان شهرها؛ راه های مطمئن احراز صلاحیت نامزد‌های انتخاباتی؛ روش‌های مهار گردش پول‌های کثیف در انتخابات تمیز؛ راه‌ گذار از قطبی سازی‌های کاذب، قومیت، فرقه‌گرایی؛ راه‌های تحکیم قانون و مهار رفتارهای فراقانونی در روندهای انتخاباتی؛ روش‌های دستیابی به شفافیت در هزینه تبلیغات انتخاباتی؛ فرصت‌سازی از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در پیش برندگی انتخابات سالم از موضوعات مطرح شده در فراخوان رقابت دانشگاهیان و نخبگان کشور در این رویداد استارتاپی است.

در ادامه مراسم مسئول سازمان بسیج اساتید سپاه استان گفت: استارت آپ های ایرانی تا کنون در حوزه های مختلف به کار گرفته شده اند اما در حوزه های سیاسی جای آنها خالی بود که از این پس در انتخابات حضور خواهند داشت.

دکتر ابراهیمی در مورد نقش سردار سپهبد قاسم سلیمانی افزود: صاحبنظران حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی سردار سلیمانی را فردی راهبردشناس و راهبرد اجرا کننده در سطح دنیا می شناختند.

مسئول سازمان بسیج اساتید گفت: این ایده ها می توانند به شکل اجرایی برای جامعه هدف، انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان باشند، یعنی علاوه بر اینکه برای جامعه هدف مفید می باشند یک عقبه فکری و پشتوانه خردورزی برای خود نامزدها در آینده نیز می باشند.

در پایان از ایده های برتر راه یافته به مرحله استانی تجلیل شد.

 

زمان انتشار: یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱:۵۵

شناسه خبر: 85315

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب