احتمال رسیدن موج دوم آنفلونزا / در موج اول ۱۲۰۰ نف خبرگزاری علم و فناوری - احتمال رسیدن موج دوم آنفلونزا / در موج اول ۱۲۰۰ نفر مبتلا شدند
رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه:

احتمال رسیدن موج دوم آنفلونزا / در موج اول ۱۲۰۰ نفر مبتلا شدند

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از احتمال رسیدن موج دوم آنفلونزا در این استان خبر داد.

دکتر ابراهیم شکیبا با بیان اینکه موج اول آنفلونزا در استان کرمانشاه فروکش کرده است، اظهار داشت: این بیماری که در پاییز امسال در استان شیوع پیدا کرد به نسب سالهای گذشته از شدت بیشتری برخوردار بود.

وی افزود: بیش از ۱۲۰۰ نفر در استان کرمانشاه به این بیماری مبتلا شدند و ۶ نفر که دارای بیماری های زمینه ای بودند نیز جان باختند.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه بیان داشت: به نظر می رسد باید منتظر موج دوم این بیماری بود هر چند که تا کنون موردی مشاهده نشده است.

این مسئول با تصریح اینکه احتمال بروز و ظهور آن بسیار زیاد است، عنوان کرد: مردم باید به توصیه های بهداشتی در زمینه جلوگیری از ابتلای به این بیماری رعایت کنند.

شکیبا ادامه داد: با توجه به اینکه این بیماری در سه روز اول که فرد تب دارد قابل شیوع بیشتر است از افراد خواسته می شود تا در صورت بوز علائم بیماری از فرد بیمار دوری کنند.

وی ضمن توصیه به همشهریان گفت: شستن دست ها با آب و صابون، خودداری از تماس با فرد آلوده،خودداری افراد مبتلا از تردد در مکان های عمومی، رعایت موارد بهداشتی از جمله مواردی است که باید به آن توجه داشت.

زمان انتشار: یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴:۳۹

شناسه خبر: 85316

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب