هیچ موردی از ابتلا به کرونا در استان گیلان گزارش خبرگزاری علم و فناوری - هیچ موردی از ابتلا به کرونا در استان گیلان گزارش نشده است
کرونا در کمین؛

هیچ موردی از ابتلا به کرونا در استان گیلان گزارش نشده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به بیماری کشنده کرونا در استان گیلان گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان،  ویروس کرونا، عامل کشنده ای که در  زمستان جاری جان بسیاری از  چینی ها را گرفته  و موجی از نگرانی در میان مردم جهان به ویژه کسانی که اخیرا مسافر این کشور بوده اند به وجود آورده است.

کرونا اگرچه به گواه بسیاری از مجلات پزشکی اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۲ در مردی ۶۰ ساله در عربستان سعودی دیده شد که به سرعت به مرگ وی انجامید اما این روزها به سرعت جان چینی ها را هدف قرار داده است.

نشانه های این بیماری شبیه به سرماخوردگی است و با عفونت شدید تنفسی موجب مرگ بیمار می شود.

 با شنیدن خبر اینکه تعدادی از مسافران اهل ایالات متحده پس از بازگشت از چین دچار بیماری شده اند هراس از این بیماری در سطح جهانی شدت گرفت.

فردین مهرابیان،‌معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه هزاران نفر در کشور چین به این عفونت کشنده دچار شده اند، گفت: تا کنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در استان گیلان مشاهده نشده است.

وی اقدامات نظارتی در مرزهای کشور به ویژه مرز آستارا در استان گیلان را کافی ارزیابی کرد و افزود:‌ کلیه اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی توسط وزارت بهداشت در مبادی ورودی کشور در حال اجرا است.

مهرابیان شستشوی مکرر دست ها و خود مراقبتی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری را تاکید کرد و اظهار داشت: شرط احتیاط این است که مردم با رعایت بهداشت فردی و عمومی خود را در برابر هرنوع سرماخوردگی و ویروسی بیمه کنند.

انتهای پیام

زمان انتشار: یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸:۲۰

شناسه خبر: 85318

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب