مرحله دوم آموزش های محیط زیستی به مربیان پیش دبستا خبرگزاری علم و فناوری - مرحله دوم آموزش های محیط زیستی به مربیان پیش دبستانی در چهارمحال و بختیاری

مرحله دوم آموزش های محیط زیستی به مربیان پیش دبستانی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: ساز و کارهای لازم جهت اجرای بسته‌ی آموزشی ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی تحت نظارت بهزیستی در استان اتخاذ شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛ شهرام احمدی اظهار داشت: نشست هماهنگی اجرای بسته‌ی آموزشی تهیه شده در سازمان حفاظت محیط زیست ویژه مربیان پیش دبستانی تحت نظارت بهزیستی با حضور نمایندگان و مسئولان بهزیستی و حفاظت محیط زیست استان در اداره کل بهزیستی چهارمحال و بختیاری تشکیل شد.

وی افزود: در این نشست ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه هماهنگی و بسترسازی برای چاپ و تکثیر کتابهای مورد نیاز این بسته، نحوه آموزش بسته مذکور و سایر موارد مربوط به این بسته‌ی آموزشی پرداخته شد.

این مقام مسئول ادامه داد: طلایی‌ترین زمان آموزش و یادگیری، دوران کودکی است و هدف از تولید و انتشار این بسته‌ی آموزشی، آموزش مربیان و خانواده‌های کودکان پیش‌دبستانی است تا در آینده نسلی آگاه، مسئولیت‌پذیر و علاقه‌مند به محیط زیست تربیت شود.

احمدی در پایان یکی از اهداف حفاظت محیط زیست را ایجاد ارتباط کودکان و تعلق خاطر آن‌ها به محیط زیست دانست و تصریح کرد: هرگونه فرهنگسازی در خصوص مسایل محیط زیست باید از آموزش های پایه آغاز شده تا فرهنگ حفاظت از آن در بین اقشار جامعه نهادینه شود.

بسته آموزشی مذکور حاصل دانش، خرد، تجربه و تعامل ارزنده اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، جمعی از کارشناسان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش و همکاران دفتر آموزش محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست کشور می‌باشد.

در مرحله نخست اجرای بسته آموزشی مربیان پیش دبستانی با تعامل بین بخشی آموزش و پرورش و حفاظت محیط زیست حدود 1000 نفر از معلمان تحت نظارت آموزش و پرورش در استان بسته آموزشی مذکور را فرا گرفتند.

 

انتهای پیام/۱۰۲۰ع

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶:۳۳

شناسه خبر: 85672

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب