وقتی نخبگان بسیجی گام دوم انقلاب را محکم بر می دارند

ساخت پهپادهای شناسایی و سم‌پاشی در کرمانشاه/ قطعات تحریمی را خودمان تولید کردیم

مسئول مرکز رشد ولایت خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه از ساخت پهپادهای شناسایی و سم‌پاشی در این مرکز خبر داد.

رامتین سلیمی در گفتگو با خبرنگار علمی و فناوری در کرمانشاه اظهار داشت: مرکز رشد ولایت خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه با هدف ترویج علم روز در حوزه های پهبادی، الکترونیک. طرح های صنعتی فعالیت می کند.

مسئول مرکز رشد ولایت خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه بیان داشت: با فعالیت نخبگان بسیجی در این مرکز به محصولاتی مهم دست پیدا کرده این و با ارگان هایی که مربوط به تولید آن محصول هستند قرارداد همکاری منعقد شده است.

این مسئول همچنین در خصوص نحوه ارتباط با مرکز رشد نیز ادامه داد: افراد بسیجی که طرح هایی در این زمینه دارند، می توانند طرحشان را با همانگی استانی به ما معرفی کنند و محدودیتی از نظر ارائه طرح های موجود وجود ندارد و هر فردی از دانش آموز گرفته تا دانشجو می تواند طرح مورد نظر خودش را ارائه دهد.

سلیمی گفت: پس از داوری اگر طرح مورد نظر تایید شود مبلغی به عنوان وام و نیز امکاناتی از قبیل کارگاه در اختیار مبتکر قرار خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: در سال های گذشته نیز طرح هایی ارائه شد که از طرح های به روز و مورد نیاز جامعه بودند و می توانستند یک سری از مشکلات روز کشور را حل کنند.

مسئول مرکز رشد ولایت خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه ادامه داد: در این مرکز قطعاتی که در تحریم بودند و در کشور ما ساخته نمی شد، ساختیم و نشان دادیم که جوانان ما می توانند.

این مسئول گفت: به جز بخش ها ی حمایتی بخش تولید و ساخت پهپادهایی که برای کارهای شناسایی و حتی جغرافیایی در کشور استفاده می شود در این مرکز ساخته می شود.

وی تصریح کرد: دو دسته پهپاد بال ثابت و عمود در این مرکز ساخته می شود که مشابه نمونه های خارجی هستند.

سلیمی خاطر نشان کرد: پهپاد سم پاشی که در مرکز رشد تولید شده است از لحاظ قیمت نصف نمونه خارجی است و از نظر امکانات و کاربرد هم با نمونه آمریکایی برابری می کند.

مسئول مرکز رشد ولایت خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه ادامه داد: با توجه به اینکه کشاورزی ما رو به صنعتی شدن پیش می رود ساخت این پهپاد می تواند بسیاری از مشکلات و دغدغه های کشاورزان را برطرف کند.

این مسئول ادامه داد: پهپاد دیگری که نمونه کاملا بومی است نیز در این مرکز تولید شده است که از لحاظ قیمتی نصف و یا یک سوم مشابه خارجی است و ا لحاظ هدایت و کنترل هدایت راحتی پیدا کرده است و توانستیم مشکلاتی را در بخش جغرافیا و کشاورزی در جامعه وجود داشته است از لحاظ رقابتی و قیمتی حل کنیم.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 85719

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب