تولید مکمل غذایی پروتئینی با فرمولاسیونی منحصربه ف خبرگزاری علم و فناوری - تولید مکمل غذایی پروتئینی با فرمولاسیونی منحصربه فرد و نوآوری خاص برای ورزشکاران و نظامیان
توسط محققان و مخترعان جوان اردبیلی صورت گرفت:

تولید مکمل غذایی پروتئینی با فرمولاسیونی منحصربه فرد و نوآوری خاص برای ورزشکاران و نظامیان

برای اولین بار در کشور محققان و مخترعان جوان اردبیلی شرکت دانش¬بنیان پژوهشگران داروی سبز موفق به تولید مکمل غذایی پروتئینی با فرمولاسیونی منحصربه فرد برای نظامیان و ورزشکاران شدند که علاوه بر داشتن استانداردهای لازم، امیدوار است گام بلندی را در راستای اقتصاد مقاوتی بردارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛  با توجه به این که مکمل های غذایی وارداتی از خارج کشور، به دلیل قیمت سرسام آور، باعث خروج ارز و اختلال در نظام اقتصادی کشور و نیز باعث تضعیف قدرت اقتصادی مصرف کننده می گردد، بنابراین این طرح پژوهشی در تلاش است گام بلندی را در راستای اقتصاد مقاوتی بردارد و یک مکمل غذایی پروتئینی با استفاده از مواد غذایی کاملاً طبیعی با قیمت مناسب تولید کند که نیازهای تغذیه ای روزانه ورزشکاران و نظامیان را تامین گردد.

برای اولین بار در کشور محققان و مخترعان جوان اردبیلی شرکت دانش¬بنیان پژوهشگران داروی سبز موفق به تولید مکمل غذایی پروتئینی با فرمولاسیونی منحصربه فرد برای نظامیان و ورزشکاران شدند که علاوه بر داشتن استانداردهای لازم، امیدوار است گام بلندی را در راستای اقتصاد مقاوتی بردارد.

مهندس نیما محمدنژاد خیاوی عضو بنیاد ملی نخبگان و مسئول بخش تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان پژوهشگران داروی سبز گفت: وعده­ های غذایی عادی روزانه، تأمین کننده همه نیازهای تغذیه ای افراد دارای فعالیت فیزیولوژیک بالا نیستند، بنابراین نیاز به مصرف یک مکمل غذایی، علاوه بر وعده های غذایی عادی این افراد، احساس می شود.

وی افزود: مکمل های غذایی محصولاتی هستند که برای بالا بردن کارایی افراد دارای فعالیت فیزیکی بالا استفاده می شوند. این مکمل ها حاوی انواع پروتئین­ها، کربوهیدرات ها، ویتامین ها، مواد معدنی و آمینواسیدهای ضروری می باشند.

دکتر حجت اقبـال مدیر عامل شرکت دانش بنیان پژوهشگران داروی سبز نیز اظهار کرد:  برای برخی از افراد مانند ورزشکاران و نظامیان که روزانه فعالیت بدنی بالایی انجام می دهند، با وجود مصرف مواد مغذی، به دلایلی نظیر سوء هاضمه یا عدم جذب کامل مواد غذایی، نیاز مبرم به مصرف مکمل های غذایی در رژیم روزانه وجود دارد که در آزمایشگاه غذا و دارو این شرکت دانش بنیان طبق استانداردهای جهانی فرموله شده و عاری از هرگونه مواد مضر می باشد.

دکتر اقبال در ادامه خاطرنشان کرد: این تولید بسیار مهم در تلاش است گام بلندی را در راستای جلوگیری از خروج ارز و خلاء موجود بردارد و یک مکمل غذایی پروتئینی را با استفاده از مواد غذایی کاملاً طبیعی، با هزینه مناسب و نیز با هدف بهبود عملکرد تغذیه­ای و فیزیولوژیکی ورزشکاران و نظامیان تولید کند.

دکتر اقبـال افزود: نتایج حاصل از  این تحقیقات که بیش از 2 سال زمان برده در مرحله ثبت اختراع در سطح بین المللی بوده و مقالات استخراج شده از آن نیز در ژورنال های معتبر بین المللی در حال چاپ می باشد.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲:۴۶

شناسه خبر: 85820

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب