بدون تعارف با کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رشت؛

گیلان می تواند بازار گوشت کشور را مدیریت کند | بیمارستان های دولتی رشت باید احیا شوند

دکتر مجید دل‌آور جوان ترین دبیر انجمن اسلامی پزشکان ایران و فعال سیاسی اجتماعی که کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رشت است در گفتگو با علم و فناوری، از برنامه های خود در حوزه های اقتصاد و سلامت می گوید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان،دکتر مجید دل‌آور جوان ترین دبیر انجمن اسلامی پزشکان ایران و فعال سیاسی اجتماعی که کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رشت است در گفتگو با خبرنگار ما  با تاکید بر اینکه یک نماینده قطعا جامع العلوم نیست و باید از رای صاحبنظران در عرصه های متفاوت استفاده کند، گفت: همه درباره مسائل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نظراتی دارند اما آنچه که در چارچوب قانون و با تکیه بر اصول علمی، قابل ایده پردازی و اجراست و در نهایت منجر به برون رفت از بحران یا حل مساله می شود باید لحاظ شود.

وی مهم ترین مساله ای که مردم با آن درگیرند را مشکلات معیشتی عنوان نمود و افزود: باید با نگاه کلان برای رفع مسائل اقتصادی قدم برداشت. هم اکنون تولید و اشتغال باید در اولویت نخست قرار گیرد.

این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه همه ی نامزدها بر تولید و اشتغال تاکید می کنند اما از برنامه های خود برای تحقق این امر حرفی به میان نمی آورند، گفت: گیلان از چنان ظرفیتی غنی برخوردار است که برای استفاده از آن ها و اشتغال زایی نیاز به زحمت فراوانی نیست تنها ایده و طرح های قابل اجرا و همت تحقق به کار می آید. مثلا کشور نروژ از محل پرورش ماهی در قفس حدود یک و نیم میلیون تن ماهی تولید می کند که در آمد حاصل از آن با در آمد حاصل از فروش نفت خام برخی از کشورهای متکی به نفت برابری می کند. با توجه به ظرفیت دریای خزر، با اجرای طرح پرورش ماهی در قفس، می توان هزاران شغل در گیلان ایجاد کرد و از سویی بازار گوشت کشور را مدیریت کرد.

دل آور در پاسخ به پرسش دیگری درباره اینکه راه برون رفت از معضل فرار نخبگان و مهاجرت جوانان از کشور چیست، اظهار داشت: خروج نخبگان جوان از کشور یک فاجعه ملی است، تبعیض و عدم تضمین آینده شغلی موجب خروج جوانان باهوش ما از کشور شده است که با رفتن این مهم ترین سرمایه های کشور، نسلی از افراد باهوش را از دست می دهیم. قطعا نمایندگان مردم در مجلس وظیفه مهمی در جهت رفع این فاجعه ملی بر عهده دارند.

وی افزود: این جوانان را به میدان بیاوریم و به آنان اعتماد کنیم زیرا اگر در دهه سوم زندگی خود تجربه مدیریتی داشته باشند می‌توانند در دهه چهارم و پنجم زندگی مدیریت کلان کشور را در دست بگیرند در غیر این‌صورت میدان ندادن به جوانان باعث آسیب ملی می‌شود.

این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای با اشاره به اینکه دولت باید برای دانشجویانی که در کنکور موفق شده  و در دانشگاه های دولتی پذیرفته شده اند، باید تسهیلات ویژه ای در نظر بگیرد، گفت: با در نظر گرفتن کمک هزینه ماهیانه دانشجو نباید مشکل معیشتی داشته باشد تا بتواند بدون دغدغه به تحصیل بپردازد و بازپرداخت کمک هزینه ها نه بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی بلکه به زمانی موکول گردد که دولت طبق تکلیف قانون اساسی اشتغال را برای فارغ التحصیلان فراهم کرده باشد.

جوان ترین دبیر انجمن اسلامی پزشکان ایران در پاسخ به دغدغه خبرنگار ما مبنی بر اینکه مردم استان گیلان با مشکلات عدیده ای در خدمات رسانی بیمارستان های دولتی مواجهند، اظهار داشت: بسیاری از گیلانی ها از فجایعی که در دانشگاه علوم پزشکی گیلان رخ می دهد بی اطلاع اند. مدیریت ضعیف در این دانشگاه و عدم پرداخت مطالبات پرسنل، انگیزه ها را به شدت کاهش داده است.

وی افزود: با انجام اقدامات تشخیصی و درمانی مهم در بیمارستان های دولتی، هم مردم گیلان و هم پرسنل دانشگاه علوم پزشکی نفع می برند.

دل آور ادامه داد: کاهش انگیزه در پرسنل دانشگاه علوم پزشکی موجب کاهش ارائه خدمات در بیمارستان های دولتی شده است و قشر ضعیف گیلان از آن متضرر می شوند.

این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای با اشاره به اینکه با وجود پزشکان بسیار شایسته در رشته های مختلف پزشکی، به علت عملکرد نامناسب مسئولان برخی از اقدامات مهم درمانی در بیمارستان های دولتی رشت به طور محدود انجام می شود، گفت: در چنین وضعیتی بیماران مجبور می شوند به برخی مراکز خصوصی خاص مراجعه نمایند تا عده ای با درآمدهای میلیاردی در بخش خصوصی، حتی بر دنیای سیاست نیز تاثیرگذار باشند.

وی در خاتمه با بیان اینکه وقتی بر عملکرد دانشگاه های علوم پزشکی از سوی نمایندگان مجلس نظارت درستی صورت نگیرد، سلامت مردم به خطر می افتد، اظهار داشت: وقتی دانشگاه علوم پزشکی در اختیار باندهای زر و زور قرار گیرد آن وقت علاوه بر سلامت مردم بیمارستان ها نیز به خطر می افتند. پرسنل، دانشجویان و اعضای هیات علمی این دانشگاه ها نیز متضرر خواهند شد.

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲:۰۰

شناسه خبر: 85843

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب