معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با علم و فناوری؛

هیچ موردی از کرونا در گیلان گزارش نشده است | شایعات مجازی را جدی نگیرید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شایعاتی که از مرگ سریع و وحشتناک افراد بر اثر کرونا در فضای مجازی منتشر می شود واقعیت ندارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، فردین مهرابیان با اعلام اینکه تا امروز هیچ موردی از ابتلا به کرونا در استان گیلان گزارش نشده است، گفت: تصاویر و ویدئوهایی که در فضای مجازی از مرگ سریع و وحشتناک افراد بر اثر کرونا منتشر می شود و با عناوین" مرگ یک گیلانی بر اثر کرونا" در حال انتشار است واقعیت ندارد.

وی اطلاع رسانی را رسالت اصلی دستگاه ها در زمان بحران برشمرد و افزود:‌ قطعا در صورت کشف موردی از ابتلا به این بیماری، اطلاع رسانی گسترده جهت پیشگیری و کاهش تلفات صورت خواهد گرفت. بنابراین مردم شایعات مجازی را جدی نگیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه پرسنل معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ویژه در پایانه های مرزی زمینی و دریایی به رصد و پایش مستمر مراقبتی مشغول هستند، اظهار داشت: در مرز آستارا، منطقه آزاد انزلی و بندرانزلی نیز مراقبت ها تشدید شده چنانکه تاکنون کنترل و مراقبت های بهداشتی از جمله تب سنجی حدود یکصد هزار نفر از اتباع خارجی در این مناطق انجام شده است.

مهرابیان شستن دست ها با آب و صابون را مهم ترین اصل پیشگیری برشمرد و در خاتمه گفت: هم چنان بر مراقبت های بهداشتی تاکید داریم و معتقدیم مردم نقش اصلی در خودمراقبتی برای پیشگیری از ابتلا دارند.

گفتنی است ماموران پلیس فتا در چند روز گذشته در پی رصد فضای مجازی به ۲ صفحه اینستاگرامی با محتوای شیوع ویروس کرونا در بندرانزلی برخوردند، که باعث تشویش اذهان عمومی شده بود. با بررسی ها و تحقیقات ماموران پلیس فتا، هویت ۲ متهم این پرونده شناسایی شد و  با هماهنگی قضائی دو متهم ۲۴ و ۳۰ ساله دستگیر شده و در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف کردند.

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲:۰۸

شناسه خبر: 85844

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب