ممانعت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای برنام خبرگزاری علم و فناوری - ممانعت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای برنامه های مطالبه گری انتخابات
بسیج دانشجویی اعلام کرد

ممانعت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای برنامه های مطالبه گری انتخابات

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در واکنش به ممانعت مسولان این دانشگاه از برگزاری جلسات آگاهی بخشی مناظره بین کاندیدهای انتخاباتی از طیف های مختلف بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در واکنش به ممانعت مسولان این دانشگاه از برگزاری جلسات آگاهی بخشی مناظره بین کاندیدهای انتخاباتی از طیف های مختلف بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری: خدا لعنت کند کسانی را که تلاش می کنند دانشجویان سیاسی نباشند.

همانطور که اطلاع دارید در ایام پرشور منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی به سر می بریم به همین منظور بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور با تاسی به آیات شریفه  «إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ؛ در حقيقت‏ خدا حال قومى را تغيير نمى ‏‌دهد تا آنان حال خود را تغيير دهند»

و « الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِكَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ به سخن گوش فرامى‏ دهند و بهترين آن را پيروى مى كنند اينانند كه خدايشان راه نموده و اينانند همان خردمندان » و در جهت اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت تبیین، شفافیت و آگاه سازی مردم در نظر داشت جلسات پرسش و پاسخ با حضور طیف های مختلف سیاسی  برگزار کند که متاسفانه بعد از پیگیری های مکرر و چند روزه، دانشگاه از صدور مجوز برای این برنامه خودداری کرد!

برنامه ای که به هیچ وجه بنا نبود تریبونی شود برای یک جریان سیاسی خاص و بنا بود به صورت پرسش و پاسخ دانشجویی و با حضور کاندیداهای حوزه انتخابیه اهواز و از همه طیف های سیاسی برگزار شود، مطابق کدام بند قانونی مجوز نگرفت؟

مگر برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، مناظره، روشنگری، مطالبه گری یکی از وظایف مهم دانشگاه و تشکل های دانشگاهی نیست؟

بسیج دانشجویی قصد داشت در این فضای شلوغ و پرهیاهوی بوق های رسانه ای که تشخیص را برای مردم دشوار کرده است، با برگزاری چنین جلساتی در جهت افزایش آگاهی مردم و به خصوص دانشجویان گامی مهم بردارد، که متاسفانه با ممانعت مسولین دانشگاه مواجه شد.

سوال این که است هدف مسئولان دانشگاه از عدم صدور مجوز برای چنین برنامه ای که در راستای منویات مقام معظم رهبری، شفافیت، مطالبه گری و آشنایی با کاندیداهای مجلس شورای اسلامی است چیست؟

 هدف مسئولان دانشگاه از مخالفت با افزایش فعالیت های دانشجویی و نخبگانی و ایجاد رخوت در دانشگاه چیست؟

 مسئولان دانشگاه از ممانعت به عمل آوردن با برگزاری برنامه های مشارکتی دانشجویی و فعالیت های سیاسی که در نهایت موجب کاهش مشارکت آنها در انتخابات پیشرو خواهد شد چه هدفی را دنبال می کنند؟

با وجود اینکه چنین جلساتی در دانشگاه های مطرح کشور و همچنین در دانشگاه های آزاد، پیام نور و دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شده است، چرا مسولان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور با آگاهی بخشی و افزایش فعالیت های سیاسی دانشجویان مخالفند؟

واضح و مبرهن است که در ورود افراد ناصالح، ضعیف و ناکارآمد و تشکیل مجلسی ضعیف که مشکل گشای مردم و کشور نباشد، مسئولانی که در مسیر آگاهی بخشی مردم سنگ اندازی کردند، قطعا سهیم خواهند بود و باید هم در همین دنیا و هم در آخرت پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱:۳۵

شناسه خبر: 85866

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب