اولین جشنواره جهادگران استانی بسیج دانشجویی استان خبرگزاری علم و فناوری - اولین جشنواره جهادگران استانی بسیج دانشجویی استان اردبیل برگزار شد

اولین جشنواره جهادگران استانی بسیج دانشجویی استان اردبیل برگزار شد

اولین جشنواره جهادگران بسیج دانشجویی استان اردبیل با محوریت نهضت هسته های عملیات جهادی مسئله محور با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام، رؤسای دانشگاه ها، مسئولین و اساتید و دانشجویان دانشگاه های استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ اولین جشنواره جهادگران بسیج دانشجویی استان اردبیل با محوریت نهضت هسته های عملیات جهادی مسئله محور با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام، رؤسای دانشگاه ها، مسئولین و اساتید و دانشجویان دانشگاه های استان اردبیل برگزار شد.

اسحاق رسولی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در این مراسم ضمن خیرمقدم گویی به حضار، گفت: بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها و به ویژه در دانشگاه آزاد اسلامی حضور بسیار مؤثری داشته که باعث پویایی و نشاط در دانشگاه شده است که این نتیجه فعالیت خالصانه و با صدق دل بسیجیان دانشجو است.

وی افزود: ۵ طرح عمرانی در حاشیه شهرها توسط جهادگران دانشجویی انجام شده است و مناطقی که جهادگران استان فعالیت دارند به شدت محروم و نیازمند توجه مسؤولان است.

رسولی ادامه داد: فعالیت‌های جهادگران بسیج دانشجویی در مناطق محروم باید برای مسؤولین انعکاس داده شود تا مسؤولان از این فعالیت‌های جهادی و انقلابی درس خدمت و تلاش بیاموزند.

وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره حرکتی بسیار بجا و عالمانه ای است و دقیقا در راستای فرامین و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت می کند و امیدواریم که این حرکت پرشور ادامه یابد. 

رئیسدانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تصریح کرد: دستورالعمل دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای دو سند اسلامی شدن دانشگاه و بیانیه گام دوم انقلاب است که با تلاش مضاعف باید به اجرای کامل این دو سند پرداخت.

وی بیان کرد: کشورمان در حوزه‌های فناوری، علمی و تکنولوژی در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد که بنا بر اسناد تاریخی موجود در هیچ عصر و حکومتی به غیر از جمهوری اسلامی ایران این چنین به علم و فناوری توجه نشده است.

رسولی ادامه داد: دشمنان در اوایل انقلاب اسلامی متفکران تاثیرگذار کشورمان را ترور می‌کردند و در سال‌های گذشته نیز دانشمندان هسته‌ای کشورمان را ترور کردند که این نشانگر ترس و واهمه دشمنان از پیشرفت توقف ناپذیر علمی و پژوهشی جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: از ثمرات رشد علمی جمهوری اسلامی ایران، ساخت موشک‌های سپاه پاسداران است که عامل امنیت کشورمان شده به گونه‌ای که دشمنان اکنون حتی جرأت تهدید نظامی ایران را ندارند.

جلیل بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل در این همایش به بیانات امام خمینی(ره) در خصوص فرهنگ سازی اشاره کرد و گفت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند؛ آنکه ملت‌ها را می‌سازد فرهنگ صحیح است، بنابراین اگر فرهنگ سازی‌ها و برنامه ریزی‌ها در کشورمان درست و دقیق انجام شود از همه جنبه‌های مختلف بازدهی مناسبی خواهیم داشت.

وی شهادت فرمانده جبهه مقاومت را یادآور شد و گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی منجر به حرکت بسیار قوی در قلوب تمامی آزادی خواهان شد بطوریکه در آینده نزدیک خواهیم دید که خون پاک این شهید والامقام چگونه در برابر طوفان‌های داخلی و خارجی تاثیر گذار خواهد شد.

بابازاده در ادامه سخنان خود به پیشرفت های کشور در اوج تحریم ها و توطئه های دشمنان اشاره کرد و گفت:جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی باتوجه به تولید سلاح‌ها و دست یابی به تکنولوژی پیشرفته، دشمنان را غافلگیر کرده است بطوریکه امروز ایران اسلامی توانایی تقابل با دشمنان را دارد و  شعار نیست بلکه واقعیت مهمی است که دشمنان نیز آن را به خوبی درک کرده اند.

وی در پایان سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران نیز اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند که فرماندهان باید نیروی جهادی و انقلابی باشند و کار امروز را به فردا موکول نکنید و این توصیه مهم رهبر انقلاب می‌تواند برای کلیه مسئولین کشور یک روش ارزشمند  و به الگویی تمام عیار تبدیل شود.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در پایان سخنان خود رشادت های 40سال فرمانده جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی را یادآور شد و با بیان اینکه اگر ایثار و فداکاری افرادی چون قاسم سلیمانی نبود امروز شاهد فعالیت دانشگاهیان در فضای صلح و آرامش نبودیم.

وی با بیان اینکه سپهبد سلیمانی با سردادن شعار هم غزه، هم لبنان عملا جان خود را فدای مظلومان جهان کرد.

بابازاده با بیان اینکه امروز همه وظیفه دارند با دادن زکات علم و دین خود در راه اسلام تلاش کنند تصریح کرد: امروز با دیدگاه انحصار طلبی کشور به جایی نمی رسد.

در پایان مراسم از خانواده شهدای مدافع حرم، و از جهادگران برتر دانشجویی تجلیل شد.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸:۰۳

شناسه خبر: 85870

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب