افزایش امید به زندگی در بیماران سکته مغزی/درمان اخ خبرگزاری علم و فناوری - افزایش امید به زندگی در بیماران سکته مغزی/درمان اختلالات بلع و بی ‌حسی بیماران سکته مغزی
رئیس بیمارستان گلستان اهواز خبر داد

افزایش امید به زندگی در بیماران سکته مغزی/درمان اختلالات بلع و بی ‌حسی بیماران سکته مغزی

رئیس بیمارستان گلستان اهواز گفت: با افتتاح بخش بازتوانی بیماران سکته حاد مغزی در بیمارستان گلستان اهواز امید به زندگی و امید به فعالیت در این بیماران افزایش می ‌یابد و هم می ‌توانند کارهای روزمره‌ خود را دنبال کنند و انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، نخستین بخش بازتوانی به بیماران سکته حاد مغزی کشور در بیمارستان گلستان اهواز افتتاح شد.

در این برنامه که امروز سه شنبه 29 بهمن ماه در اهواز انجام شد جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز حضور داشتند.

انجام اقدامات بازتوانی و توانبخشی

در حاشیه افتتاح بخش بازتوانی بیماران سکته حاد مغزی دکتر میثم معزی رئیس بیمارستان گلستان اهواز در جمع خبرنگاران حضور یافت و سخنان کوتاهی را بیان کرد.

رئیس بیمارستان گلستان اهواز اظهار کرد: بیماران سکته‌ های حاد مغزی بعد از انجام اقدامات درمانی اولیه، برای ادامه درمان به این بخش مراجعه خواهند کرد.

وی بیان کرد: در این بخش اقدامات بازتوانی و توانبخشی و درمان اختلالات بلع و بی ‌حسی و بی‌ حرکتی برای این بیماران انجام می شود تا در کوتاه ترین زمان به زندگی روزمره خود بازگردند.

دکتر معزی در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: با افتتاح بخش بازتوانی بیماران سکته حاد مغزی در بیمارستان گلستان اهواز امید به زندگی و امید به فعالیت در این بیماران افزایش می ‌یابد و هم می ‌توانند کارهای روزمره‌ خود را دنبال کنند و انجام دهند.

انجام اقدامات تشخیصی و درمانی برای بیماران

رئیس بیمارستان گلستان اهواز در بخش دیگری از سخنان خود این بخش را نخستین و مستقل‌ ترین بخش بازتوانی به بیماران سکته حاد مغزی در بیمارستان گلستان اهواز و در کشور معرفی کرد که با تلاش های صورت گرفته راه ‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: اقدامات این بخش یکی از اجزای بسته حمایتی بیماران سکته‌ های حاد مغزی است تا از ابتدای ورود به بیمارستان، اقدامات تشخیصی و درمانی برای این بیماران صورت بگیرد.

معزی در قسمت پایانی سخنان خود با اشاره به اعتبار نخستین بخش بازتوانی به بیماران سکته حاد مغزی کشور در اهواز گفت: این بخش با ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت، بازسازی و تجهیز شده است.

رئیس بیمارستان گلستان اهواز بیان کرد: نخستین بخش بازتوانی به بیماران سکته حاد مغزی کشور شامل بخش استروک یا واحد مراقبت ویژه سکته مغزی و به دنبال آن واحد بازتوانی سکته مغزی است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷:۰۰

شناسه خبر: 85872

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب