مشارکت ۱۴۵ هزار نفر رای اولی استان آذربایجان شرقی در انتخابات مجلس

در انتخابات دوم اسفند ماه در استان آذربایجان شرقی ۱۴۵ هزار و ۲۹۴ رای اولی برای نخستین بار در انتخاب آینده کشور خود مشارکت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، علیار راستگو رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبرگفت: در استان آذربایجان شرقی  2 میلیون و 979 هزار و 800 نفر واجدین شرایط رای دادن  هستند که از این تعداد  ۱۴۵ هزار نفر رای اولی هستند که در تصمیم گیری برای انتخاب نماینده اصلح در این استان مشارکت می کنند.

وی با اشاره به تعداد واجدین شرایط رای دادن شهروندان تبریزی هم خاطرنشان کرد: در شهرستان تبریز 1 میلیون و 379 هزار و 770 نفر واجد شرایط رای دادن بوده که در مجموع 51 درصد از این تعداد آقایان بوده و مابقی بانوان هستند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی تعداد عوامل برگزاری انتخابات در استان آذربایجان شرقی را۶۱ هزار نفر اعلام کرد و افزود : ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی  از 10 ماه گذشته به دستور استاندار محترم آذربایجان‌شرقی در راستای تامین سلامت و امنیت و برگزاری پرشور انتخابات در دوم اسفند تشکیل شده است و ماموریت هر یک از دستگاه‌ها مشخص شده است و  61 هزار نفر از عوامل برگزاری انتخابات در آذربایجان‌شرقی برگزاری انتخابات را بر عهده دارند.

وی با اظهار اعتماد و اطمینان به عموم شهروندان در مورد صیانت از آرای مردم گفت: 3 هزار و 53 شعبه اخذ رای در استان آذربایجان شرقی  آرای مردم را جمع آوری می کنند و ما به همه افرادی که خود را در محک آزمایش مردم قرار می‌دهند اطمینان می‌دهیم وظیفه ما صیانت و دفاع از آرای مردم است.

راستگو ادامه داد: همچنین  یک شعبه برای کسب رای اقلیت‌های مذهبی استان در تبریز مشخص شده است و در شهرستان تبریز 800 شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده که از این تعداد 683 شعبه در شهر تبریز مستقر هستند.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶:۵۸

شناسه خبر: 85889

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب