فعال فرهنگی و سیاسی استان خوزستان:

انتخاب هوشمندانه مجلسی اندیشمند و مقتدر را تشکیل می دهد/ضرورت گزینش افراد طرفدار عدالت برای نمایندگی خانه ملت

فعال فرهنگی و سیاسی استان خوزستان برخی از ویژگی های لازم برای نمایندگی مجلس را برشمرد و گفت: یک انتخاب هوشمندانه و آگاهانه منجر به مجلسی اندیشمند در وضع قوانین و عزتمند در نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، در روز جمعه دوم اسفند ماه سال 1398 یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی به همراه انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در سراسر کشور و استان خوزستان برگزار می شود.

به همین مناسبت به سراغ سید محمدجواد رضوی از فعالان فرهنگی و سیاسی استان خوزستان و مدیرکل اسبق آموزش و پرورش خوزستان رفتیم تا درباره انتخابات مطالبی را بیان کند.

امام راحل مجلس را در راس امور می دانست

سید محمدجواد رضوی در گفت و گو با خبرگار خبرگزاری علم و فناوری استان خوزستان اظهار کرد: ا بر اساس اصل ششم قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی اداره شود.

وی در ادامه بیان کرد: انتخابات راهی است که از طریق آن مردم اختیار خودشان را در اداره کشور به فرد یا افرادی تفویض می نمایند و آنان به نیابت از مردم و با عنوان وکیل یا نماینده به وضع قوانین می پردازند و بر اجرای قانون و عملکرد قوه مجریه نظارت می کنند.

این فعال فرهنگی و سیاسی استان خوزستان عنوان کرد: نظام ما به این اعتبار که نظامی به معنی واقعی مردم سالار دینی است ظرفیت مجلس و نقش و جایگاه نمایندگان مجلس از بقیه مدیران و مسئولان کشوری بالاتر است . به عنوان مثال وزرا و حتی رییس جمهور را مجلس می تواند استیضاح کند و از مدیریت خلع نماید.

وی با بیان اینکه هیچ مقامی نمی تواند در طول چهار سال نمایندگی، نمایندگان را از مسئولیت معاف کند، خاطرنشان کرد: ایران حتی شبیه برخی از کشورها هم نیست که رئیس جمهور پارلمان را تعطیل کند زیرا در نظام اسلامی دارای چنین اختیاری نیست.

رضوی با اشاره به نکته که دلیل امام راحل مجلس را در راس امور می دانست، بیان کرد: حال که اهمیت و جایگاه نمایندگان در قانون و در حوزه رفتار و عمل تا این حد رفیع است می طلبد که افرادی که می خواهند عصاره فضائل ملت باشند دارای صفات و امتیازات بارزی باشند.

نمایندگان باید مومن، انقلابی، کارآمد، دارای روحیه جهادی، شجاع باشند

وی در بخش دیگری از سخنان خود برخی از ویژگی های لازم برای نمایندگی مجلس را برشمرد و تصریح کرد: یک انتخاب هوشمندانه و آگاهانه منجر به مجلسی اندیشمند در وضع قوانین و عزتمند در نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی می شود.

این فعال فرهنگی و سیاسی استان خوزستان ادامه داد: فرستادن افراد ضعیف و ناتوان که در مقابل زر و زور و تزویر و عوامل ثروت و قدرت از وظایف نمایندگی عدول می کنند و در حد عزل و نصب مدیران جزء تنزل یابند  مجلس را از راس امور بودن تنزل می دهد.

مدیرکل اسبق آموزش و پرورش خوزستان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: اگر نمایندگان خوبی را به مجلس نفرستیم دولت آن مجلس را مدیریت می کند و به مسیر تصمیم و رای آنان را جهت می دهد.

رضوی با اشاره به شاخص های نماینده اصلح از دیدگاه مقام معظم رهبری تاکید کرد: نمایندگان باید مومن، انقلابی، کارآمد، دارای روحیه جهادی، شجاع، به معنی واقعی طرفدار عدالت " باشند. وی در همین ارتباط توضیح داد که برای عموم مشکل است که تمام یا بخشی از این صفات را در افراد کاندیدا که تعدادشان در هر دوره رو به تزاید است بیابند، اینجاست که نقش احزاب، تشکل ها  و یا خواص جامعه در معرفی افراد ذیصلاح معنی و مفهوم پیدا می کند

این فعال فرهنگی و سیاسی استان خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که با مشارکت گسترده مردم در انتخابات روز جمعه دوم اسفند ماه مجلسی دانشمند و مقتدر تشکیل شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹:۴۰

شناسه خبر: 85924

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب