استاندار مازندران

فرایند احراز هویت انتخابات مازندران الکترونیکی است

استاندار مازندران گفت: فرایند احراز هویت در همه شعبات اخذ رای مازندران الکترونیکی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران مجید حسین زادگان در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات مازندران، اظهار کرد: سه هزار و 80 شعبه اخذ در استان مازندران پیش بینی شده است.

وی با اعلام اینکه در همه شعبه اخذ رای مازندران احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، تصریح کرد: با اجرای کردن این طرح اطلاعات لحظه‌ای از فرایند برگزاری انتخابات در اختیار مجریان قرار دارد.

استاندار مازندران با اعلام اینکه سه هزار و 80 دستگاه الکترونیکی احراز هویت برای انتخابات استان مازندران پیش بینی شده است، گفت: با عملیاتی کردن این طرح امکان اینکه برخی افراد بخواهند با شناسامه سایرین رای دهند وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: جلوگیری از تکرار رای و همچنین استفاده از شناسنامه اموات برای رای دادن از دیگر مزیت‌های این دستگاه است.

وی با اعلام اینکه با وجود دستگاه احراز هویت دیگر نیاز به ثبت اثر انگشت نیاز نیست، گفت: این موضوع به ستادهای اجرایی انتخابات استان مازندران ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران سه هزار و 80 شعبه اخذ رای در استان مازندران پیش بینی شده است، مازندران بیش از سه میلیون نفر جمعیت دارد و دو میلیون و 434 هزار و 455 نفر رای دهند دارد، یک میلیون و 216 هزار و 400 نفر مرد و یک میلیون و 218 هزار و 55 نفر خانم هستند، همچنین هزار 708 نفر رای اولی هستند.

12 نفر از شعبه اخذ رای مازندران از بین 128 نفر وارد مجلس می‌شوند که هفت نفر خانم و 121 نفر مرد هستند.

از بین 12 نماینده مجلس شورای اسلامی سه نفر موفق به دریافت تایید صلاحیت نشدند، عزت الله یوسفیان ملا از حوزه انتخابیه آمل، محمد دامادی از حوزه انتخابیه ساری و علی اسماعیلی از حوزه انتخابیه نور و محمودآباد نمایندگانی هستند که مانند مردم عادی پای صندوق رای حاضر می‌شوند.

 

 

 

 

زمان انتشار: جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵:۲۵

شناسه خبر: 85939

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب