دستگاه الکترونیکی احراز هویت قابلیت تفکیک اراء خبرگزاری علم و فناوری - دستگاه الکترونیکی احراز هویت قابلیت تفکیک اراء کاندید را ندارد
مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری

دستگاه الکترونیکی احراز هویت قابلیت تفکیک اراء کاندید را ندارد

مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری مازندران، گفت: دستگاه الکترونیکی احراز هویت قابلیت تفکیک اراء کاندید را ندارد،برخی نتایج مطرح شده در فضای مجازی گمانه زنی‌ها اشخاص است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان مازندران ابوذر قربانی در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان مازندران با اشاره به فعالیت سه هزار و 80 دستگاه الکترونیکی احراز هویت در انتخابات مازندران، اظهار کرد: این دستگاه‌ها در اختیار همه شعبات آراء استان برای شناسایی دقیق هویت رای دهندگان قرار گرفت است.

وی با اعلام اینکه برخی اظهار نظرها در ارتباط با پیشتازی تعدادی از کاندیدا در فضای مجازی مطرح شده است، گفت: هنوز صندوق آرائی باز نشده که بتوان درباره آن اظهار نظر کرد، دستگاه الکترونیکی احراز هویت تنها برای جلوگیری از تکرار رای و همچنین  جلوگیری از استفاده شناسنامه اموات برای رای دادن از دیگر مزیت‌های این دستگاه است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران سه هزار و 80 شعبه اخذ رای در استان مازندران پیش بینی شده است، مازندران بیش از سه میلیون نفر جمعیت دارد و دو میلیون و 434 هزار و 455 نفر رای دهند دارد، یک میلیون و 216 هزار و 400 نفر مرد و یک میلیون و 218 هزار و 55 نفر خانم هستند، همچنین هزار 708 نفر رای اولی هستند.

12 نفر از شعبه اخذ رای مازندران از بین 128 نفر وارد مجلس می‌شوند که هفت نفر خانم و 121 نفر مرد هستند.

از بین 12 نماینده مجلس شورای اسلامی سه نفر موفق به دریافت تایید صلاحیت نشدند، عزت الله یوسفیان ملا از حوزه انتخابیه آمل، محمد دامادی از حوزه انتخابیه ساری و علی اسماعیلی از حوزه انتخابیه نور و محمودآباد نمایندگانی هستند که مانند مردم عادی پای صندوق رای حاضر می‌شوند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸:۱۹

شناسه خبر: 85940

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب