برگزاری اجلاسیه مجمع عالی بسیجیان عشایر فارس خبرگزاری علم و فناوری - برگزاری اجلاسیه مجمع عالی بسیجیان عشایر فارس

برگزاری اجلاسیه مجمع عالی بسیجیان عشایر فارس

اجلاسیه مجمع عالی بسیجیان عشایر فارس با حضور صاحب نظران، انیشه ورزان، متخصصان و پژوهشگران بسیجی عشایر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛ اجلاسیه مجمع عالی بسیجیان عشایر فارس با حضور مسئول ناحیه عشایر سرهنگ افسری، سرهنگ باقری ریاست بسیج اقشار، مهندس بهرامی رییس اداره عشایری فارس، حاج آقا عباسی امام جمعه زاهد شهر و دیگر مقامات و اعضا تشکیل شد.

در آغاز جلسه با خوش آمدگویی، تبریک ایام دهه فجر، تولد حضرت فاطمه (س) و روز مادر توسط ریاست ناحیه شروع گردید و در ادامه با خواندن قسمتی از کتاب ملک شاه قشقایی و توضیحات نامه ۵۳ از نهج البلاغه در اشاره به حکومت خضرت علی علیهم السلام به سه نکته از فراز این نامه در خصوص تربیت خوب افراد در حکومت، گرفتن درست مالیات از افراد و آبادانی شهر ها اشاره کرد.

در ادامه ریاست بسیج اقشار سپاه فجر استان با اشاره به زمان جنگ تحمیلی نمود که کشور محتاج سیم خواردار بود و با وجود تحمیل این قدر ظلم و تحریم، اما باز کشور بتواند روی پای خود باستد و الان بارقه های امید در چشم مردم مستضعف جهان بیافروزد که همه این دستاوردها  همه از تفکرات انقلاب اسلامی ظاهر شده است.

در ادامه مسئول کارگروه فرهنگی گزارشی ار فعالیت های این کارگروه را  ارایه نمود.

در پایان جلسه احکام صادره برای مسولین کارگروه فرهنگی _اجتماعی، اقتصادی _زیربنایی و رسانه و فصای مجازی اهدا شد.


در حاشیه این اجلاسیه افسری گفت: برای تحقق گام دوم انقلاب ، بسیج عشایر فارس بر روی اصولی اقتصاد و دو مولفه سیاستهای بسیج عشایر شامل ابلاغ طرح همگام با عشایر و اعتلای بسیج عشایر یا همان زندگی رمه گردانی وگسترش و تحکیم آن، هدف گذاری شده است.
سعدی محمدی دبیر مجمع عالی بسیجیان عشایر فارس در خصوص این مجمع گفت : مجمع عالی بسیجیان عشایر فارس، متشکل از صاحب نظران، انیشه ورزان، متخصصان و پژوهشگران بسیجی عشایر که به لحاظ ویژگیها و قابلیتهای فردی و یا صاحب مناصب، مسولیت و یا بر مبنای ساختار پیش بینی شده، متشکل گردیده و با هم اندیشی، تحقیق، پژوهش و سیاست پژوهی اهداف و منظرهای مدنظر را محقق می سازند.
وی در خصوص هدف این مجمع ادامه داد: هدف این مجمع احصای مسایل و مشکلات عشایر و ارایه راهکارهای علمی، عملی و تخصص به منظور کمک به کارآمدسازی دستگاهها و سازمانها همچنین امید بخشی به جامعه عشایر و اصلاح مواضع و مطالبه گری برای رشد جامعه عشایری و پیشرفت کشور در راستای حفظ و تحقق اهداف انقلاب اسلامی می باشد.
سعدی محمدی افزود: مجمع شامل یک نفر رییس ، یک نفر نایب رییس،یک نفر دبیر، یک نفر ناظر و هفت گروه تخصصی و حدود۷۰ الی ۱۰۰ نفر عضو می باشد.
دبیر مجمه با بیان اینکه جلسات سالیانه در سال یک الی دو اجلاسیه با حضور کلیه اعضا ی مجمع ، تشکیل می گردد افزود: دعوت از مسولین شهرستان و استان در اجلاسیه به منظور مطالبه گری و ارایه مشکلات و مسایل کلی عشایر انجام می گیرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 85941

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب