معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

هیچ مورد مشکوک به کرونا در یزد مشاهده نشده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه خوشبختانه مورد مشکوک و محتملی از ویروس کرونا در یزد مشاهده نشده است، گفت: مردم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ محمدرضا دهقانی با اشاره به اینکه برخی مردم نگران بیماری کرونا و شیوع آن هستند، اظهار داشت: در صورت رعایت نکات و توصیه های بهداشتی، از بحران این بیماری به سلامت عبور خواهیم کرد.

وی افزود: کرونا یک بیماری ویروسی است و مرگ و میر آن حتی کمتر  آنفلوآنزای H1N1، در مبتلایان میباشد.

دهقانی عنوان کرد: اغلب افرادی مبتلای گزارش شده در دنیا از کشور چین میباشند و  افرادی در معرض خطر ابتلا به موارد شدید هستند که بیماری زمینه‌ای داشته‌اند مانند دیابت و مشکلات قلبی و عروقی و یا به دلیل سن بالا و کهولت سن مبتلا گشته اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تاکید کرد: آنچه در شرایط فعلی بسیار حائز اهمیت است، رعایت اصول بهداشت فردی و مداومت در شستشوی دست‌هاست.

وی با بیان اینکه تا حد ممکن باید از دست دادن و روبوسی خودداری کرد و از تردد غیرضروری در مکان‌هایی که احتمال ابتلا به بیماری کرونا در آن بالاست، خودداری کرد، افزود: افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند نیز در این مکان‌ها حاضر نشوند.

دهقانی همچنین در خصوص استفاده از ماسک تاکید کرد و گفت: استفاده از ماسک برای کادر بهداشتی درمانی که در مواجهه با بیماران هستند و بیمار و همراهان وی لازم است و استفاده آن در افراد سالم اصلا ضرورتی ندارد؛ افرادی که علائمی از سرماخوردگی دارند بهتر است از ماسک استفاده کنند تا از انتشار ویروس ها جلوگیری شود.

وی تاکید کرد که مردم حتما جهت کسب اطلاع و اخبار به سایت های معتبر  مراجعه کنند و به شایعات بی اساس منتشر شده در فضای مجازی توجه نکنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶:۱۷

شناسه خبر: 85955

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب