استاندار گیلان تاکید کرد؛

بسیج همگانی امکانات استان گیلان برای مهار کرونا

استاندار گیلان بر بسیج همگانی امکانات این استان برای مهار کرونا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، ارسلان زارع در شورای قرارگاه پدافند زیستی گیلان که در استانداری برگزار شد، مبارزه با گسترش ویروس کرونا را امری ضروری دانست و گفت: لازم است اقدامات پیشگیرانه، با جدیت دنبال و تصمیمات جلسه گذشته و کنونی در این بخش اجرایی شود.

زارع تقویت و افزایش اطلاع رسانی و آموزش به موقع را از دیگر الزامات خواند و افزود: باید با تدابیر و اقدامات کافی و همچنین تلاش و همکاری نهادها و دستگاه‌های ذیربط، با همکاری مردم عزیز، موضوع کنترل و مراقبت های بهداشتی را بهبود ببخشیم.

استاندار گیلان تاکید کرد: کلیه اقدامات خدماتی، بهداشتی و درمانی در سطح استان گیلان با محوریت دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری موثر از گسترش ویروس کرونا انجام شود و اطلاع رسانی به موقع در این خصوص از طریق این دانشگاه صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه باید همه امکانات استان برای مهار کرونا بسیج شود؛ گفت: اطلاع رسانی صادقانه و ارائه منطبق با واقعیت اخبار مربوط به کرونا از سوی مدیران دانشگاه علوم پزشکی در اسرع وقت انجام شود.

زارع با اشاره به اینکه بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، خطر این ویروس از آنفلوآنزا کمتر اما سرعت انتقال آن بسیار سریع تر است، از مردم خواست تا ضمن توجه به اخبار رسمی، نسبت به رعایت بهداشت فردی و توصیه‌های دانشگاه علوم پزشکی که بهترین راه برای جلوگیری از گسترش این ویروس است، اقدام کنند .

وی همچنین از سازمان صمت، تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی خواست با تشکیل اکیپ های بازرسی، سوء استفاده در فروش اقلام بهداشتی را به صورت مستمر مورد رصد و کنترل قرار دهند.

انتهای پیام

زمان انتشار: شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸:۱۸

شناسه خبر: 85963

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب