کارگروه مقابله با ویروس کرونا در گیلان تشکیل شد

کارگروه مقابله با ویروس کرونا با هدف اطلاع رسانی تشکیل شد و آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست خبری با اعلام خبر تشکیل کارگروه کرونا گفت:‌  کسانی که مشکوک به ویروس کرونا هستند، بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش، وضعیت آنها به مردم اعلام می شود.

ارسلان سالاری با اعلام اینکه اکثر افراد مشکوک به این ویروس مبتلا نخواهند بود،‌اظهار داشت:‌هر فردی که مشکوک به کرونا باشد تحت نظر قرار گرفته شده است.

وی با بیان اینکه شدت کشندگی ویروس کرونا از آنفلوانزای H۱N۱ که پاییز امسال آن را کنترل کردیم، کمتر است،‌افزود: هنوز با مواردی از بیماری ضعیف تر از آنفلوانزای B در کشور مواجهیم و بیشتر بیماران تنفسی از این نوع است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: ویروس کرونا برای بیماران مزمن از جمله دیابتی ها، بیماران قلبی، افراد دارای عفونت مزمن و نقص ایمنی می‌تواند خطرناک باشد.

وی با تاکید بر اینکه مردم اصول بهداشتی مانند شست وشوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک را هنگام بیماری رعایت کنند، افزود: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان صادقانه هر موردی از کروناویروس را که اثبات شود، به مردم اعلام می کنند.

سالاری گفت: کارگروه تشکیل شده  وظیفه دارد اطلاعات دقیق بدهند و در این راستا آموزش‌های مورد نیاز به مردم ارائه می‌شود و با اقدامات بهداشتی، می‌توان با این بیماری مقابله کرد.

انتهای پیام

زمان انتشار: شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳:۲۸

شناسه خبر: 85968

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب