باتری جدید از مواد آند سیلیکون ساخته شده است. خبرگزاری علم و فناوری - باتری جدید از مواد آند سیلیکون ساخته شده است.

باتری جدید از مواد آند سیلیکون ساخته شده است.

باتری  EV باتری در محدوده رانندگی و شارژ حداکثر ۸۰ درصد در پنج دقیقه انجام می دهد

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ علم و فناوری ذخیره سازی (KIST) به سرپرستی دکتر هون Gi Giung یک باتری جدید ساخته شده از مواد آند سیلیکون تولید کرده است که پیشرفت خوبی در باتری های سنتی دارد.  این مواد می توانند ظرفیت باتری را در مقایسه با آندهای گرافیتی چهار برابر افزایش دهند و همچنین شارژ انرژی را به بیش از 80٪ ظرفیت رسیده در تنها پنج دقیقه بهبود دهند.  

این باتری جدید اتومبیل برقی با 200 مایل  می تواند تنها در 6 دقیقه مورد استفاده قرار گیرد. محدوده رانندگی مضاعف در مورد وسایل نقلیه برقی ، باتری های جدید حداقل دو برابر می شوند.

یونگ باید ثبات سیلیکون را تقویت کند.  سیلیکون ظرفیت ذخیره انرژی 10 برابر بیشتر از گرافیت را دارد.  با این حال ، هنگامی که در باتری ها استفاده می شود ، حجم آن به سرعت گسترش می یابد و باعث می شود ظرفیت چرخه آن در طی چرخه های شارژ و تخلیه به میزان قابل توجهی کاهش یابد.  این امر باعث شده است تا تجارت آن بسیار محدود شود.

تاکنون چندین راه حل برای تقویت پایداری سیلیکون به عنوان ماده آند پیشنهاد شده است.  با این وجود ، این روش ها بسیار پرهزینه و پیچیده به نظر می رسد.  روغن و نشاسته به همین دلیل یونگ و تیمش روی آب ، روغن و نشاسته تمرکز کردند.  اینها مواد به راحتی در دسترس و ارزان هستند که تیم از آن برای ایجاد کامپوزیت های کربن سیلیکون استفاده می کردند.  سپس ، با استفاده از یک فرآیند حرارتی ساده برای سرخ کردن مواد غذایی ، یونگ و تیم وی موفق به حل محکم کربن و سیلیکون شدند و مانع از گسترش مواد آند سیلیکون در طی چرخه های بارگیری و تخلیه شدند.

مواد روزمره و مخلوط کردن و فرآیندهای حرارتی ساده و بدون راکتور. "  برای تجاری سازی و تولید انبوه.  این کامپوزیت ها می توانند برای باتری های لیتیوم یونی برای وسایل نقلیه الکتریکی و سیستم های ذخیره انرژی (ESSS) استفاده شوند. 

خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

زمان انتشار: شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷:۳۰

شناسه خبر: 85986

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب